Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

‘କପିଲଙ୍କ ସହ ମୋର ଝଗଡା ନଥିଲା, କିଛି ବୋର୍ଡ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ପୁରାଉଥିଲେ କେଁ, ପ୍ରଚାର କରୁଥିଲେ ମିଛ ଖବର’ : ଗାଭାସ୍କର

25/06/2020 at 4:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫|୦୬:  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ୧୯୮୩ ମସିହା ଜୁନ ୨୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ୨ଥରର ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ ଓ୍ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୪୩ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଏହି ଗସ୍ତରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟିମ୍ ୬୦ ଓଭର ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ । ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମାତ୍ର ୫୪.୪ ଓଭରରେ ୧୮୩ ରନ୍ କରିପାରିଥିଲା । ଜବାବରେ ଇଣ୍ଡିଜ୍ ୫୨ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୪୦ ରନ ହିଁ କରିପାରିଥିଲା ।

ଏହି ବିଶ୍ୱବିଜୟୀ ଦଳରେ ମହିନ୍ଦର ଅମରନାଥ, ମଦନ ଲାଲ୍, ସନ୍ଦିପ ପାଟିଲ, ଦିଲିପ ଭେଙ୍କସରକାର, ସୟଦ କିରମାନୀ, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ରୋଜର ବିନ୍ନୀଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଥିଲେ । ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କପିଲ ଦେବ । ଲିଟିଲ ମାଷ୍ଟର୍ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ମଧ୍ୟ ଦଳର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ଥିଲେ । ଅନେକ ସମୟରେ କପିଲ ଦେବ ଓ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଥିବା କୁହାଯାଏ । ଏହା ଉପରେ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ନିଜେ ଗାଭାସ୍କର ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କପିଲ୍ ଜଣେ ମ୍ୟାଚ ବିଜେତା ଓ ମହାନ ଖେଳାଳି । ସେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇପାରିବେ । ସେ କପିଲଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଓ୍ୱିଲସ୍ ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିଥିଲେ । କପିଲ୍ ଭଲ ଆଉଟସ୍ୱିଂ ବୋଲିଂ କରିପାରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବୋଲିଂକୁ ଅନେକ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଭଲଭାବେ ସାମ୍ନା କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଗାଭାସ୍କର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବୋର୍ଡର କିଛି ଅଧିକାରୀ, ସେହି ସମୟରେ ରିଟାୟାର ହୋଇଥିବା କିଛି ଖେଳାଳି ମିଡିଆକୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଥିବା କହିଥିଲେ । ଏପରିକି ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଓ କପିଲ୍ ଖେଳକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ଏହାର କିଛି ପ୍ରଭାବ ସେମାନଙ୍କ ଖେଳ ଉପରେ ପଡିନଥିଲା ।   

   Related Posts