Sunday, August 25, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନବ ଦାସଙ୍କ ପରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବେ ସୁନ୍ଦରଗଡର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୬|୧: ବିଜେଡି ଯିବାକୁ ଇସାରା ଦେଇଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂଙ୍କ । କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ ବିଜେଡି ଆସିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ମାସରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ପରୋକ୍ଷରେ ଯୋଗେଶ ସିଂ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

୨୫ ତାରିଖରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଯୋଗେଶ । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାମ ଥିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବଦାସଙ୍କ ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ବିଧାୟକ ଭାବେ ବିଜେଡି ମୁହାଁ ହୋଇଛନ୍ତି ଯୋଗଶ ।

ଗତକାଲି ସୁନ୍ଦରଗଡଠାରେ ଯୋଗେଶ ଏବଂ ନବ ଦାସ ଗୋଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଉଭୟ ନେତା ବିଜେଡିକୁ ଯିବା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପରସ୍ପରକୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଯୋଗେଶ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିର ଭୋଟର ଯାହା କହିବେ ସେ ସେୟା ହିଁ କରିବେ । ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ନବ ଦାସ ମଧ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଯୋଗେଶଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଲୋକଙ୍କ ବା ଭୋଟରଙ୍କ ମତ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନବ ଦାସ ବିଜେଡିକୁ ଯିବା ପ୍ରସଂଗରେ ସମାନ କଥା କହି ଆସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଏବଂ ଭୋଟର ଚାହୁଁଥିବାରୁ ସେ ବିଜେଡି ଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପିସିସି ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଯୋଗେଶ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇସାରିଛନ୍ତି । ଏକଥା ସେ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କହିସାରିଥିବା ଶୁଣାଯାଉଛି । ଏତେ ଦିନ ଧରି କଂଗ୍ରେସରେ ରହି କୌଣସି ଲାଭ ହୋଇନଥିବାରୁ ସେ ବିଜେଡିକୁ ଯିବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଉଛି ।

ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଝାରସୁଗୁଡା ଗସ୍ତ ବେଳେ ନବ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବେ । ଏହା ପରେ ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଗସ୍ତ ବେଳେ ଯୋଗେଶ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବେ । ତେବେ ଏଯାଏଁ ତାରିଖ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ହୋଇନଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

302 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର