Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ବିହାରୀ ଲିଚୁ ଉପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଲଗାଇଲେ କଟକଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଲିଚୁର ମାନ ପରୀକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

18/06/2019 at 4:34 PM

ରାଉରକେଲା ୧୮|୬: ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ବିହାରୀ ଲିଚୁ ବିକ୍ରି ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିହାରୀ ଲିଚୁ ବିକ୍ରି ନେଇ  ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଆକ୍ସନକୁ  ଆସିଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ରାଉରକେଲାରେ ଲିଚୁ କୋଳି ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ମସ୍ତିଷ୍କ ଜ୍ବରରେ ବିହାର ମୁଜାଫରପୁରରେ ଲିଚୁ ଖାଇ  ଶିଶୁ ମଡ଼କ ପରେ ଏଠି ଦେଖାଦେଇଛି ତତ୍ପରତା । ସେହିଭଳି ରାଜ୍ୟକୁ ଆସୁଥିବା ଲିଚୁର ମାନ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣମନ୍ତ୍ରୀ ନବ କିଶୋର ଦାସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦେଖିବାକୁ ଯେମିତି ଲାଲ ଟହ ଟହ ହେଇ ସୁନ୍ଦର, ପାଟିକି ବି ସେତିକି ସୁଆଦିଆ । ହେଲେ ଆଖିକୁ ସନ୍ଦର, ପାଟିକୁ ମିଠା ଏଇ ଫଳଟି ଏବେ ରାଉରକେଲା ମାର୍କେଟ୍ ରୁ ଗାଏବ । ବିହାର ମୁଜାଫରପୁରରେ ଲିଚୁ ଖାଇ ଗଲାଣି ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ । ଅନେକ ପିଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି ।  ତେଣୁ ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍ କୁ ଆସିଯାଇଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ରାଉରକେଲାରେ ବିହାରୀ ଲିଚୁ ବିକ୍ରି ଉପରେ ଲାଗିଛି କଟକଣା । ଦେଖନ୍ତୁ ଫଳ ମାର୍କେଟ୍‌ର ଚିତ୍ର । ଆମ୍ବ, ଅଙ୍ଗୁର, ସପୁରୀ, କଦଳୀ କେତେ ଅଛି । ହେଲେ ଲିଚୁ କୌଣସି ଦୋକାନରେ  ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେନି ଆପଣ ।

ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦଶେକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ଭାବେ ପାଳ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ । ମୁଜାଫରପୁର ଘଟଣାକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଲିଚୁ ଆମଦାନୀ ଏବଂ  ବିକ୍ରି ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି  ।

   Related Posts