Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଜଣାଇଲେ ସୁଧା ଚନ୍ଦ୍ରନ… ‘ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ବାରମ୍ବାର ନକଲି ଗୋଡ କାଢିବା କଷ୍ଟଦାୟକ’

22/10/2021 at 3:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦: ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ସୁଧା ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ସୁଧା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରି ତାଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପ୍ରକାଶ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ସୁଧା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯେତେବେଳେ ବି ସେମାନେ ବିମାନ ଯୋଗେ ଯାତ୍ରା କରିବେ, ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଚେକ୍ କରିବା ସମୟରେ ସେମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ନାହିଁ।

ବିମାନ ବନ୍ଦରର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଆଗକୁ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥାନ୍ତି। ତେଣୁ, ଯେତେବେଳେ ବି ସୁଧା ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି, ସୁଧା ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଗୋଡ କାଟି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ କୃତ୍ରିମ ଅଙ୍ଗ ସାହାଯ୍ୟରେ ଚାଲନ୍ତି। ଚେକ୍-ଇନ୍ ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ସୁଧାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର କୃତ୍ରିମ ଅଙ୍ଗକୁ ବାହାର କରି ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତି, ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

सुधा चंद्रन

ସୁଧା କହିଛନ୍ତି, କୃତ୍ରିମ ଅଙ୍ଗ ଖୋଲିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଏବଂ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ETD ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ କହିଥାଏ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥାଏ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଏଠାରେ ଯାହା କହିବାକୁ ଯାଉଛି ତାହା ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନୋଟ୍। ମୁଁ ଏହା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ମୋର ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ଆବେଦନ ଅଛି।

सुधा चंद्रन

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେତେବେଳେ ବି ମୁଁ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରେ, ମୋତେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅଟକାଇ ଦିଆଯାଏ। ଯେତେବେଳେ ବି ମୁଁ ସିଆଇଏସଏଫଏଫ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମୋର ପ୍ରୋଥେସିସ୍ ପାଇଁ ଦୟାକରି ଏକ ETD କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରେ, ସେମାନେ ତଥାପି ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋର ପ୍ରୋଥେସିସ୍ କାଢି ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖାଇବି। କ’ଣ ଏହା ମାନବିକ ଭାବରେ ସମ୍ଭବ ମୋଦୀ ଜୀ? କଣ ଏହା ଆମ ଦେଶ? କ’ଣ ଏହି ସେ ସମ୍ମାନ ଯାହା ଜଣେ ମହିଳା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତି? ‘ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋର ନମ୍ର ଅନୁରୋଧ, ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଦୟାକରି ଏକ କାର୍ଡ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖା ହୋଇଥିବ ସେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ’।

   Related Posts