Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||

ହଠାତ୍ ଫୋନ୍‌ ଆସିଲା: ମାତ୍ର ଦୁଇପଦ କଥା- ବାବାଜୀ ଆଉ ନିରଞ୍ଜନ ଏ ଦୁନିଆଁରେ ନାହାଁନ୍ତି

3/05/2020 at 7:27 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ୩/୫: ଦେଶ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲା ପୁଅ ଦି, ପଇସା ରୋଜଗାର କରି ନିଜ ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ସହ ପରିବାର ମୁହଁରେ ଦାନା ଗଣ୍ଡେ ପକାଇବ। ହେଲେ ସବୁ କିଛି ଉଜାଡି ଦେଲା ଦଇବ। ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଆଉ ଫେରିଲାନି ସ୍ବାମୀ। ସ୍ବାମୀର ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁ ରହିଛି ସ୍ତ୍ରୀ। ବାପା କେବେ ଆସିବେ ବାରମ୍ବାର ପଚାରି ଛୋଟ ପୁଅ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଖରାପ କରି ସାରିଲାଣି। ଦୁଇଦିନରେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଘଟଣା ଘଟିଛି ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ପୌରାଞ୍ଚଳ ୧୦ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡର ବାବାଜି ସେଠୀ ଓ ମାଳିପୁରଗାଁର ନିରଞନ ମଳିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦୁଇଟି ଗାଁର ଦୁଇଟି ପରିବାର ଏବେ ବାହୁନି ବାହୁନି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି।

ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଏମିତି ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ପୌରାଞ୍ଚଳର ୧୦ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡର ବାବାଜି ସେଠୀ ଓ ମାଳିପୁରଗାଁର ନିରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷହେବ ବିଦେଶରେ ରହି ଦାଦନ ଖଟୁଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ପରିବାର ଦୁଇପୁଅଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ତାଙ୍କର ଜମି-ବାଡି କିଛି ନାହିଁ। କେବଳ ତାଙ୍କ ରୋଜଗାରରେ ନିଜ ପରିବାର ପେଟକୁ ଦାନ ଗଣ୍ଡେ ଯୋଗାଇଥାଆନ୍ତି।କିଛି ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଫୋନରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ବାବାଜୀଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡାଜ୍ବର ହୋଇଛି। ଆଉ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଆଉ ଦିନ ୪ ଟା ନପୁରୁଣୁ ହଠାତ୍ ଫୋନ ଆସିଲା ଯେ ୧୦ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡ ବାବାଜୀ ଆଉ ନାହିଁ। ଏହି ଦୁଃଖ ଘଟଣା ଶୁଣିବା ପରେ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିଲେ ମୃତ ବାବାଜୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ।

ସେହିଭଳି ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଆଉ ଗୋଟେ ପରିବାରରେ। ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇର ମାଳିପୁରଗାଁର ନିରଞ୍ଜନ ମଳିକ ତାଙ୍କର ବି ସେହି ସମାନ ଅବସ୍ଥା । ହଠାତ ଫୋନ ଆସିଲା ସେ ଥଣ୍ଡାଜ୍ବରରେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ହଠାତ ଫୋନ୍ ଆସିଲା ନିରଞ୍ଜନ ଆଉ ନାହାନ୍ତି। ମୃତ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ନିଜ ଗାଁକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts