Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ହଠାତ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ବଡ଼ ବଡ଼ ପଥର, ୭ ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୩୪୮ ଯାତ୍ରୀ

12/11/2021 at 5:02 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୨/୧୧: ହଠାତ ପାହାଡ଼ରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ବଡ଼ ବଡ଼ ପଥର। ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚିଗଲା ଶହ ଶହ ଜୀବନ। ଟ୍ରେନ୍‌ର ୭ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସ ଯୋଗେ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଭୋର ସମୟରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା କନ୍ନୁର- ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ଦୁଇଟି ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ଏସି ବଗି ଏବଂ ୪ଟି ସ୍ଲିପର କ୍ଲାସ ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିଲା। ଟ୍ରେନ ସଂଖ୍ୟା ୦୭୩୯୦ କନ୍ନୁର-ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ B1, B2, S6, S7, S8, S9 ଏବଂ S10 ବଗି ପଥର ମାଡ଼ରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରୁ ତଳକୁ ଖସିଯାଇଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣା ଟୋପୁର ଏବଂ ଶିଭାଡିର ମଧ୍ୟରେ ମୁଠାପଟିରେ ଘଟିଥିଲା। ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ୨,୩୪୮ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ନଭେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ସକାଳ ୬.୦୫ରେ କନ୍ନୁର ଷ୍ଟେସନ ଛାଡ଼ିଥିଲା। ତାପରଦିନ ଅର୍ଥାତ ଆଜି ଭୋର ୩.୫ରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଏନେଇ ଖବର ପାଇ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଡିଆରଏମ ଶ୍ୟାମ ସିଂହ ଟିମ୍‌ ସହ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ରେଳ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଘଣ୍ଟାଏ ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ କଡ଼ରେ ଥିବା ପାହାଡ଼ରୁ ବିଶାଳ ପଥର ସବୁ ରେଳ ଧାରଣା ଉପରେ ପଡ଼ି  ରହିଥିବା ଫଟୋ-ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେଉଛି। 

ଜେସିବି ମେସିନ୍‌ ଲଗାଇ ଏବେ ସେହି ସବୁ ପଥରୁ ରେଳ ଧାରଣା ଉପରୁ ହଟାଯାଉଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ୫ଟି ବସ୍‌ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବଗିରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସ୍‌ ଯୋଗେ ଟୋପୁର ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପଠାଇଯାଇଥିଲା । ଟୋପୁରୁରୁ ୧୫ଟି ବସ୍‌​‌ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜର ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଅଭିମୁଖେ ପଠାଯାଇଛି। ଟ୍ରେନ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁ ସେହି ରୁଟ୍‌ରେ ଥିବା ଅନେକ ଟ୍ରେନ୍‌ର ସମୟ ବଦଳିଥିବା ବେଳେ କିଛି ଟ୍ରେନ୍‌ର ଗତିପଥ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts