Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଟ୍ୱିଟର ବାୟୋ ପରିବର୍ତ୍ତନ କଲେ ସ୍ୱାମୀ: ବରୁଣ, ମାନେକାଙ୍କ ସହ ବିଜେପିର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପରିଷଦରୁ ଓହରିବା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି

8/10/2021 at 12:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୦: ରାଜନୀତିରେ ସର୍ବଦା କିଛି ନା କିଛି ଘଟଣାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି ଫାୟାରବ୍ରାଣ୍ଡ ନେତା ସୁବ୍ରମଣ୍ୟନ ସ୍ୱାମୀ । ଏବେ ପୁଣିଥରେ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏହି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ । ବିଜେପିର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପଦରୁ ହଟାଯିବା ପରେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲର ବାୟୋ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ସେ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପଦରୁ ହଟାଇବା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି ।

ତଥାପି ଟ୍ୱିଟରରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ସ୍ୱାମୀ ଏବେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ବାୟୋରୁ ବିଜେପିର ନାମ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସେ ବିଜେପିର କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ କହୁଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପଦରୁ ବିଦାୟ ନେବାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ତାଙ୍କ ଦଳ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ଭାଷଣ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । ଏହା ଜଣା ଯେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଦ୍ୟତନ ହୋଇଥିବା BIO ରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ, ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ, ହାର୍ଭାର୍ଡର ଅର୍ଥନୀତିରେ ପିଏଚଡି, ପ୍ରଫେସର କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସ୍ୱାମୀ ନିକଟରେ ଅର୍ଥନୀତି, ଚୀନ୍ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଏବଂ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ଦ୍ୱିତୀୟ ମହାମାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ନୀତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘୨୦୧୬ ପରଠାରୁ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଅର୍ଥନୀତି ପାଇଁ କେହି ଦାୟୀ ନୁହଁନ୍ତି କିମ୍ବା ୧୯୯୩ ରେ LAC ଚୁକ୍ତିନାମାକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବା ବନ୍ଦ କରି ନାହାଁନ୍ତି । କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସମୟରେ ସେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଥିଲେ । ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାରର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉଦ୍ଧାର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ନ ଥିବାରୁ କେହି ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରି ନାହାଁନ୍ତି କି?

   Related Posts