Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତର ଖାତାରେ ପିଲା ଲେଖିଲେ, “ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାର ଅଛି ସେଥିପାଇଁ ପାସ କରିଦିଅନ୍ତୁ”

16/03/2019 at 1:14 PM

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି | ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି | ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଖାତା ଯାଞ୍ଚବେଳେ ପିଲାଙ୍କ ଅଜବ ଅଜବ ଗୁହାରି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପ୍ରଶ୍ନର ଜବାବ ସହ କିଛି ଖାସ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜଣେ ଛାତ୍ର ନିଜ ପ୍ରଶ୍ନ ପତ୍ରର ଜବାବରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, “ସାର, ମୋ ମାମୁଁ ସେନାରେ ଥିଲେ, ସେ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ମାମୁଁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଚି | ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପାସ କରିଦିଆଯାଉ” | ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ ହେବା ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଏଭଳି ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରକାର ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି |


ଆଉ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ଗୁରୁଜୀ, ପାସ କରିଦିଅନ୍ତୁ, ନଚେତ ଭଗବାନ ଆପଣଙ୍କୁ କେବେ କ୍ଷମା କରିବେନାହିଁ |”ଅପରପକ୍ଷରେ କିଛି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ନଲେଖି ପ୍ରଶ୍ନ ହିଁ ଲେଖିଛନ୍ତି | କପି ଉପରେ ଲଗାମ ଲାଗିଯାଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି |


ଗତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ଗତବର୍ଷ ଗୋଟିଏ କପିରେ ଲେଖାଥିଲା, “ମୁଁ ପୂଜାକୁ ବହୁତ ଭଲପାଏ | ଏ ଭଲପାଇବା ନା ବଂଚିବାକୁ ଦଉଛି ନା ମାରିବାକୁ ଦେଉଛି | ଏହି ଭଲପାଇବା ମୋତେ ପାଠରୁ ଦୁରେଇ ଦେଇଛି”|


ଆଉ ଏକ କପିରେ ଲେଖାଥିଲା, “କପି ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁଜୀଙ୍କୁ ନମସ୍କାର | ଗୁରୁଜୀ ପାସ କରିଦିଅନ୍ତୁ…ଚିଠି ତୁ ଯା ସାରଙ୍କ ପାଖକୁ…ସାରଙ୍କ ଇଛା ପାସ କରିବେ କି ଫେଲ କରିବେ”


ଆଉ ଏକ କପିରେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଲେଖିଥିଲେ, “ମୁଁ ହାତ ଯୋଡି ନିବେଦନ କରୁଛି ମୋତେ କ୍ଷମା କରିଦିଅନ୍ତୁ, ମୁଁ ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଛି, ଦର୍ଜୀ ପାଖେ କାମ କରି ମୁଁ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରି ମୁଁ ପାଠ ପଢୁଛି, କିନ୍ତୁ ମୋ ପାଖେ ସବୁ ବହି ନାହିଁ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବହି ମାଗି ମୁଁ ପଢୁଛି | ସେଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ମୋତେ ପାସ କରିଦିଅନ୍ତୁ |


ନିକଟରେ ଏଭଳି ଆଉ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଜଣେ ଛାତ୍ର ଉତ୍ତର ପତ୍ରରେ ଟଙ୍କା ରଖିଥିଲେ | କିଛି କପିରେ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଥିଲା | ଘଟଣା ଫିରୋଜବାଦର | ଆଉ କିଛି କପିରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଧମକ ମଧ୍ୟ ଥିଲା | ଆଉ କିଛି କପିରେ ପିଲାମାନେ ଗୀତ ଲେଖି ଦେଇଥିଲେ | ଏହିଭଳି ଅନେକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

   Related Posts