Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ବିରୋଧରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ : କୋର୍ସ ଆରମ୍ଭର ୩ବର୍ଷ ପରେ ବି ହୋଇନି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ, ଅନଶନରେ ବସିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

11/12/2019 at 11:17 AM

ସମ୍ବଲପୁର ୧୧।୧୨: ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିଚିତ୍ରି ନୀତି । ପ୍ରଥମେ କୋର୍ସ ଖୋଲି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଡ୍‌ମିସନ ନେବାର ତିନି ବର୍ଷ ପରେ, ସଂପୃକ୍ତ କୋର୍ସକୁ ଅନୁବନ୍ଧିତ କରିବାକୁ ଚିଠି ଲେଖାଯାଇଛି । ଏ ଭିତରେ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ପାଠ ସାରିଥିବା ବେଳେ, ନା ସେମାନେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ୍‌ କରିପାରୁଛନ୍ତି ନା, ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣସିପ୍ କରିପାରୁଛନ୍ତି। ଏପଟେ ବିନା ଅନୁବନ୍ଧନରେ ଏହି ଡିଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବେକାର ହୋଇଯାଇଛି । ଏଭଳି ବିଚିତ୍ର ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ଏମ୍‌ଏସ୍‌ସି ମେଡିକାଲ୍‌ ଫିଜିକ୍ସ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ।

ଯାହାକୁ ନେଇ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଫିଜିକ୍ସ ବିଭାଗ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଫିଜିକ୍ସି ବିଭାଗରେ ତାଲା ପକାଇଛନ୍ତି ଅସନ୍ତୋଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଆନ୍ଦୋଳନ ବେଳେ ପୋଲିସ ସହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି ୪୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଗତ ୧ ତାରିଖରୁ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ପ୍ରଥମେ କୋର୍ସ ଖୋଲି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଡ୍‌ମିସନ ନେବାର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ସଂପୃକ୍ତ କୋର୍ସକୁ ଅନୁବନ୍ଧିତ କରିବାକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏଇଆର୍‌ବି ସହ ଅନୁବନ୍ଧନ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି । ଏହାସହ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚରୁ ଶେଷ ବ୍ୟାଚର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର କିପରି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ ସେ ନେଇ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts