Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ପାହାଡରୁ ୧ ମିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ଖଜାନାର ସନ୍ଧାନ ପାଇଲେ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର

8/12/2020 at 4:39 PM

ଚେନ୍ନେ ୮।୧୨: ମିଚିଗାନର ଏକ ମେଡିକାଲ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ର ଫରେଷ୍ଟ ଫେନଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖଜାନା ସନ୍ଧାନର ସମାଧାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ୧ ମିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ଖଜାନା ପାଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଏକ ଦଶନ୍ଧି ପୂର୍ବରୁ ବାୟୋମେଙ୍ଗସ ଓ୍ବିଲ୍ସରେ ଫସି ରହିଥିଲା । ଏ ନେଇ ତାଙ୍କ ନାତି ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ।

୩୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଜୋନାଥନ୍ ଜ୍ୟାକ୍ ଷ୍ଟୁଫ୍ଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଏହି ଖାଜାନା ମିଳିଥିଲା । ଫେନଙ୍କ ନାତି ଶିଲୋ ଫରେଷ୍ଟ ଓଲ୍ଡ ସୋମବାର ଦିନ ଖଜାନା ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଏକ ୱେବସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

ଓଲ୍ଡ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଜ୍ୟାକ୍ଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛୁ ଏବଂ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ସର୍ଚ୍ଚ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନର ସହ ବ୍ୟବହାର କରିବେ। ଷ୍ଟୁଫ୍ ନିଜର ପରିଚୟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରେ ମକଦ୍ଦମା ଭାବରେ ତାଙ୍କ ନାମ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଫରେଷ୍ଟ ଫେନ ଯିଏ ଭିଏତନାମ ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ଆମେରିକାର ବାୟୁସେନା ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ପାଇଲଟ୍ ଥିଲେ । ସେ ଇଲ୍ ଦ ଥ୍ରୀଲ୍ ଅଫ୍ ଦି ଚେସ୍ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍କରଣରେ ଏକ କବିତାରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖଜାନା ଖୋଜିବାର ଉପାୟ ଛାଡିଥିଲେ।

ସେହି ସମୟରେ ଫେନ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ମୁଦ୍ରା, ସୁନାର ଡଲି, ଅଳଙ୍କାର, କଳାକୃତି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ଥିବା ଖଜାନା ୧ ମିଲିୟନ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି । କଲୋରାଡୋ, ମୋଣ୍ଟାନା, ନ୍ୟୁ ମେକ୍ସିକୋରେ ସାନ୍ତା ଫେଠାରୁ ଉତ୍ତରରେ ରକି ପର୍ବତରେ ୩ ମିଲିୟନ ଡଲାର ରହିଛି ।

   Related Posts