Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ନୂଆପଡ଼ାରେ ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା:ହୋଇ ପାରୁନି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ

12/11/2018 at 10:16 AM

ନୂଆପଡ଼ା ୧୨/୧୧: ଲଖନା ଥାନା ଖଜୁର ବାହାଲ ଗାଁର ଦଶ ବର୍ଷୀୟା  ଛାତ୍ରୀ ନୂଆପଡା ବ୍ଲକ କୋଟେନଚୁଆଁ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢୁଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ଚାରି ବର୍ଷ ହେବ ଏହି ସ୍କୁଲରେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ଏହି ଛାତ୍ରୀ ଙ୍କର କେବେ ମଧ୍ୟ ଦେହ ସେଭଳି ଖରାପ ହୋଇ ନଥିଲା । ତେବେ ଦୁଇଦିନ ହେବ ଜ୍ବର ହେଉଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରଖା ଯାଇଥିବା କିଛି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଔଷଧରୁ ତାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଜ୍ବର କମି ନଥିଲା ।ଗତକାଲି ଅପରାହ୍ନରେ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ଲାଗୁଥିବା କହି ଶୋଇ ପଡିଥିଲା ।ସେହି ଅବସ୍ଥାରେ ହିଁ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ପରେ ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ନେଇ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲେ ।ନୂଆପଡା ମୂଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଥିଲା ।ଆଜି ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଆଦିବାସୀ ନେତା ଭାନୁ ପ୍ରତାପ ମାଝୀ ସମେତ ସମ୍ପର୍କିୟ ଏବଂ ଅନେକ ସମର୍ଥକ କ୍ଷତି ପୂରଣ ଦାବିରେ  ଶବକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି । ମୃତକ ପରିବାରକୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ କ୍ଷତି ପୂରଣ,ହଷ୍ଟେଲରେ ସ୍ଥାୟୀ ନର୍ସ,ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କ ରହଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା , ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟ ,ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସମେତ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ଦାବୀରେ ଜିଲ୍ଲା ମୂଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଙ୍କ ସାମନାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସମେତ ଏସଡିପିଓ ନୂଆପଡା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝା ସୁଝା କରୁଛନ୍ତି । କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପରିମାଣ ରେ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

 

   Related Posts