Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ବଢିଲା ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା- ତିନି ମାସ କୋହଳ ଡେଡ୍ ଲାଇନ୍, ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

28/11/2019 at 10:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮।୧୧ – ବଢିଲା ସମୟ ସୀମା । ରାଜ୍ୟରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ କଟକଣା ନିୟମ୍‌ ଆଉ ୩ ମାସ କୋହଳ କରାଯାଇଛି । ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଡିଏଲ୍‌, ଲର୍ଣ୍ଣଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଭଳି କାଗଜପତ୍ର ଆଦି କାମ ପାଇଁ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ଲାଗିବା ଏବଂ କାମ ସରୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ବିଧାନସଭାରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିଥିଲା । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ  ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଲୋକେ କିଛିଟା ଆଶ୍ବସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।….

ବଢିଲା ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା କୋହଳ ଡେଡ୍ ଲାଇନ୍ । ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ କୋହଳ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଗୃହରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିବା ପରେ ୩ ମାସ ନିୟମ କୋହଳ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା। ଫଳରେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ପରିବର୍ତ୍ତେ  ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ରୁ ଲାଗୁହେବ । ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଲୋକଙ୍କ ଅସମ୍ଭାଳ ଭିଡ଼ ଦେଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୋହଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବଢ଼ାଇବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମକୁ ୩ ମାସ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୋହଳ କରିବା ପରେ ଏବେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ କଟକଣା ପୁଣି ଲାଗୁ ହେବାର ଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବି ବାରମ୍ବାର କହିଥିଲେ ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ କଟକଣା ଲାଗୁ ହେବ । ଡେଡଲାଇନ ସରି ଆସୁଥିବା ଦେଖି ଲୋକେ ସବୁ କାମଦାମ ଛାଡ଼ି ଆରଟିଓ ରେ ଡେରା ପକାଇଥିଲେ। ରାତିରୁ ଜଗି ରହିଥିଲେ। ଆଉ ଏସବୁ ଭିତରେ ବି କମିଶନୀ କାରବାର ଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଆସିଥିଲା।

ଲୋକଙ୍କ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଗୃହରେ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିଥିଲା।  ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ମହଲତ ଦେବାକୁ ଶୂନ୍ୟ କାଳରେ ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ସଦସ୍ୟ ଦାବି କରିଥିଲେ। ବାଚସ୍ପତି ଏହା ଉପରେ ରୁଲିଂ ଜାରି କରିବା ପରେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । କଟକଣା  ୩ ମାସ କୋହଳ କରିବା ଲାଗି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତେବେ ପୂର୍ବଭଳି ରାସ୍ତାରେ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ।

ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍ ଲଗାଇଥିବା ଲୋକେ ଆଶ୍ବସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ଏହା ସରକାରଙ୍କ ଉଚିତ୍‌ ପଦକ୍ଷେପ । କାରଣ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଲୋକେ ଭୋରରୁ ଆସି ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍‌ରେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ଲଗାଉଥିଲେ ସେଥିରେ କିଛିଟା ବିରାମ ଆସିବ । ଲୋକେ ଆରମରେ ଆସି ସେମାନଙ୍କ କାମ କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଏବେ ୩ ମାସ ପାଇଁ ସିନା କଟକଣା କୋହଳ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ହେଲମେଣ୍ଟ ନ ପିନ୍ଧିବା, ରଙ୍ଗରୁଟରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ କରିବା, ରାସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭିଂ କରିବା କିମ୍ବା ମଦ ପିଇ ଗାଡ଼ି ଚଳାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଛାଡ଼ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ।

   Related Posts