Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ଫାୟାର ସେଫ୍ଟି ନିୟମ କଡାକଡି ହେବ, ଆରମ୍ଭ ହେବ ଆକ୍ସନ

27/02/2019 at 8:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୨: ଫାୟାର ନିୟମ ପାଳନ ହେବ କଡା କଡି । ପାଳନ ନ କଲେ ଅକାସନ ନେବ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ । ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ବିପତ୍ତି ନିସ୍ତାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଠାରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ଦିବସୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ରେ ଫାୟାର ଡିଜି ବି.କେ.ଶର୍ମା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏଣିକି ଫାୟାର ସେଫଟି ନିୟମ କଡା କଡି ଭାବେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ । ଫାୟାର ସେଫଟିର ନୂ୍ଆ ନିୟମ ଖୁବ ଶ୍ରିଘ୍ର ଲାଗୁ ହେବ । ଏହାକୁ ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରକାର କୋଳହ ମନଭାବ ପୋଷଣ କରାଯିବ ନାହିଁ । ଫାୟର ଅଫିସରମାନେ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କୌଷଳ ପାଇଁ ନେବେ ଟ୍ରେନିଂ । ଜରୁଳୀ କାଳୀନ ବଡ ଧରଣର ଫାୟାର ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ ଅଫିସରମାନେ ହେବ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ । ବିଶେଷ କରି ଟୋକ୍ସି ଗ୍ୟାସ ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣାର କିଭଳି ମୁକାବିଲା ସେ ଦିଗରେ ସ୍ବତନ୍ତ ଟ୍ରନିଂ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ହେବ । ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ବିପତ୍ତି ନିସ୍ତାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଠାରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ଦିବସୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ରେ ଫାୟାର ଡିଜି ବି.କେ.ଶର୍ମା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ୟାସ ସ୍ପ୍ରିଙ୍କଲର ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ସେହିପରି ଫାୟର ଅଫିସରମାନେ ଏଣିକି ଫାୟାର ଏଣ୍ଟ୍ରି ସୁଟ ଡ୍ରେସ ପରିଧାନ କରିବେ । ଏହି ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧି ନିଆଁ ଭିତରକୁ ମଧ୍ୟ ପଶି ହେବ ବୋଲି ଫାୟାର ଡିଜି ବି.କେ.ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ।

 ଆଜିର ଏହି ଦିନିକିଆ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା, ଅଗ୍ନି ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ-୨୦୧୭ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନୀଶମ ବିଭାଗର ୧୩୨ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିସହ କେରଲର ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ।

ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣା । ତେବେ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଏହାର ମୁକାବିଲା ଠିକ ଢଙ୍ଗରେ କରୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଅଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ । ବରମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିଚ ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ବିପତ୍ତି ନିସ୍ତାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଠାରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ଦିବସୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ଅଗ୍ନିଶମ , ଗୃହରକ୍ଷା ଏବଂ ବେସାମରିକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବି.କେ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଛି ବୈଠକ । ବୈଠକରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା, ଅଗ୍ନି ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ-୨୦୧୭ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସୁପରିଚିତ କରାଯିବ ।

   Related Posts