Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ଫାୟାର ସେଫ୍ଟି ନିୟମ କଡାକଡି ହେବ, ଆରମ୍ଭ ହେବ ଆକ୍ସନ

27/02/2019 at 8:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୨: ଫାୟାର ନିୟମ ପାଳନ ହେବ କଡା କଡି । ପାଳନ ନ କଲେ ଅକାସନ ନେବ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ । ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ବିପତ୍ତି ନିସ୍ତାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଠାରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ଦିବସୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ରେ ଫାୟାର ଡିଜି ବି.କେ.ଶର୍ମା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏଣିକି ଫାୟାର ସେଫଟି ନିୟମ କଡା କଡି ଭାବେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ । ଫାୟାର ସେଫଟିର ନୂ୍ଆ ନିୟମ ଖୁବ ଶ୍ରିଘ୍ର ଲାଗୁ ହେବ । ଏହାକୁ ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରକାର କୋଳହ ମନଭାବ ପୋଷଣ କରାଯିବ ନାହିଁ । ଫାୟର ଅଫିସରମାନେ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କୌଷଳ ପାଇଁ ନେବେ ଟ୍ରେନିଂ । ଜରୁଳୀ କାଳୀନ ବଡ ଧରଣର ଫାୟାର ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ ଅଫିସରମାନେ ହେବ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ । ବିଶେଷ କରି ଟୋକ୍ସି ଗ୍ୟାସ ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣାର କିଭଳି ମୁକାବିଲା ସେ ଦିଗରେ ସ୍ବତନ୍ତ ଟ୍ରନିଂ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ହେବ । ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ବିପତ୍ତି ନିସ୍ତାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଠାରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ଦିବସୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ରେ ଫାୟାର ଡିଜି ବି.କେ.ଶର୍ମା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ୟାସ ସ୍ପ୍ରିଙ୍କଲର ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ସେହିପରି ଫାୟର ଅଫିସରମାନେ ଏଣିକି ଫାୟାର ଏଣ୍ଟ୍ରି ସୁଟ ଡ୍ରେସ ପରିଧାନ କରିବେ । ଏହି ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧି ନିଆଁ ଭିତରକୁ ମଧ୍ୟ ପଶି ହେବ ବୋଲି ଫାୟାର ଡିଜି ବି.କେ.ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ।

 ଆଜିର ଏହି ଦିନିକିଆ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା, ଅଗ୍ନି ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ-୨୦୧୭ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନୀଶମ ବିଭାଗର ୧୩୨ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିସହ କେରଲର ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ।

ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣା । ତେବେ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଏହାର ମୁକାବିଲା ଠିକ ଢଙ୍ଗରେ କରୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଅଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ । ବରମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିଚ ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ବିପତ୍ତି ନିସ୍ତାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଠାରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ଦିବସୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ଅଗ୍ନିଶମ , ଗୃହରକ୍ଷା ଏବଂ ବେସାମରିକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବି.କେ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଛି ବୈଠକ । ବୈଠକରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା, ଅଗ୍ନି ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ-୨୦୧୭ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସୁପରିଚିତ କରାଯିବ ।

   Related Posts