Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଗଦା ଗଦା ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ହେଲେ ଶୁଣିବାକୁ କେହି ନାହାନ୍ତି…

24/02/2020 at 8:18 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର୨୪/୨: ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା । ରାସ୍ତା ଖଣ୍ଡେ ପାଇଁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା କୋଷାଗୁମୁଡ଼ା କୋଟାଗାଁ ଗ୍ରାମ ପାଞ୍ଚୟତବାସୀ । ହେଲେ ଶୁଣିବାକୁ କେହି ନାହିଁ । ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଗଦା ଗଦା ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ଅଜାଡୁଥିବା ନେତାଙ୍କ ଦେଖା ଦର୍ଶନ ନାହିଁ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତେ।ଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ।

ରାସ୍ତା ଖାଲଖମାରେ ଭର୍ତ୍ତି । ଏମିତି ବିପଦଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି ଯେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ନଯିବାକୁ ସଚେତନତାର ବେ।ର୍ଡ ଲାଗିଛି । ଏ କୌଣସି ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ନୁହେଁ, ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା କେ।ଷାଗୁମୁଡା ଦେଇ କୋରାପୁଟକୁ ସଂଯେ।ଗ କରୁଥିବା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା । ଏହି ରାସ୍ତା ପଡେ।ଶୀ ଛତିଶଗଡ ସହ ଉମରକୋଟ, ରାଇଘର, ଚାନ୍ଦାହାଣ୍ଡିକୁ ସଂଯେ।ଗ କରୁଛି । ରାସ୍ତା ଦେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ନେତା, ମନ୍ତ୍ରୀ ଯିବା ଆସିବା କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତାର ହାଲ୍ ପ୍ରତି କାହାର ନଜର ନାହିଁ । ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ମରାମତି ହେ।ଇଥିବା ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା । ଯାହାକୁ ନେଇ କ୍ଷେ।ଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲେ।କେ ।

ଏ ନେଇ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ  ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆମେ ଭେଟିଥିଲୁ । କିନ୍ତୁ କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ସେ ମୁହଁ ଖେ।ଲିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଫଣ୍ଡ  ଆସିଲେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କସେ କହିଛନ୍ତି । ରାସ୍ତାର ଅବସ୍ଥା ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ଅବଗତ ଅଛି । ଯାହାର ପ୍ରମାଣ ହେଉଛି ସଚେତନତା ବେ।ର୍ଡ । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସବୁ ଜାଣି ବି କାହିଁକି ରାସ୍ତା ମରାମତି ଉପେର ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉନି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ? ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲେ।କ ପ୍ରତିନିଧି କରୁଛନ୍ତି କଣ ?  ନେତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶୃତି ପାଳନ କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଏହି ରାସ୍ତା ର ନିର୍ମାଣ କେବେ ହେଉଛି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା।

   Related Posts