Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

୨୦ଦିନ ତଳେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଝିଅକୁ ଦେଖିପାରିଲେନାହିଁ ବାପା, ଦେଶ ପାଇଁ ଶହିଦ ହୋଇଗଲେ କୁନ୍ଦନ

17/06/2020 at 10:38 AM

ପାଟନା ୧୭।୦୬: ବିହାର ଭୋଜପୁରର ଜଣେ ବୀର ସୁପୁତ୍ର ଦେଶକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଇ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛି । ଲଦାଖର ଗଲଓ୍ୱାନ୍‌ ଘାଟିରେ ଚୀନ୍‌ ସହିତ ହୋଇଥିବା ହାତାହାତି ଘଟଣାରେ ସହିହ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଭାରତର ୨୦ ବୀର ଯବାନ । ସହିଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବିହାରର ବୋହିଆ ଥାନା କ୍ଷେତ୍ର ପହରପୁର ଗାଁର ବାସୀନ୍ଦା ରବିଶଙ୍କର ଓଝାଙ୍କ ପୁତ୍ର କୁନ୍ଦନ ଓଝା ରହିଛନ୍ତି  । ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୨୮ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ପରିବାର କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଝାଡଖଣ୍ଡର ସୋହେବଗଜରେ ରହିଆସୁଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସଂଧ୍ୟାରେ ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣି ପରିବାର ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛି । ପରିବାରରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି । ସେହିପରି କୁନ୍ଦନଙ୍କ ଗାଁରେ ମଧ୍ୟ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଛି ।ସବୁଠାରୁ ଦଃଖର କଥା ହେଲା କୁନ୍ଦନ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନକୁ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁନିଆକୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍‌ର ସହିତ ହିଂସାତ୍ମକ ଘଟଣାରେ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି କୁନ୍ଦନ ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରବିଶଙ୍କରଙ୍କୁ ପୁତ୍ର କୁନ୍ଦନ ୧୦ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପିର କିଛି ଦିନ ତଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲା । ଘରରେ ପ୍ରଥମେ ଝିଅ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ବହୁତ ଖୁସିର ମାହୋଲି ରହିଥିଲା । ରବିଶଙ୍କରଙ୍କ ତିନୋଟି ପୁତ୍ର ରହିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କୁନ୍ଦନ ହେଉଛନ୍ତି ମଧ୍ୟମ ପୁଅ । ଘରର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରିବାର ଥିଲେ । କୁନ୍ଦନଙ୍କ ଦାଦା ପେଶାରେ ଜଣେ ଓକିଲ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ମାନେ ୨୦ ଦିନ ତଳେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିବା ଝିଅକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବାପା ମନେର କେତେ ଆଶା ଓ ଆଶଙ୍କା ଭରି ହୋଇ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦଇଦର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ଆଉ କିଛି । ନିଜର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନକୁ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଦେଶ ପାଇଁ ସହିଦ ହୋଇଗଲେ କୁନ୍ଦନ । ଝିଅକୁ ଦେଖିବାର ଇଚ୍ଛା ରହିଗଲା ଇଚ୍ଛାରେ । ଆଜି କିମ୍ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ତାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିବ । ଏବଂ ସେହିଠାରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ । ସେପଟେ କୁନ୍ଦନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଖବର ଶୁଣି ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ଖୁବ୍‌ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି । କୁନ୍ଦନଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ଦିଲ୍ଲାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ସେମାନେ ହିଁ ପ୍ରଥମେ କୁନ୍ଦନଙ୍କ ସହିଦ ହେବାର ଖବର ଶୁଣିଥିଲେ । ପରେ କୁନ୍ଦନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ନିଜ ଜ୍ୱାଇଁ ଓ ପୁଅକୁ ହରାଇ ଦୁଇ ପରିବାରରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି

   Related Posts