Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଢାଲ ସାଜିଛନ୍ତି ପଥରବାଜ : ମାସୁମ ଚେହେରା ନେଇ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମାଷ୍ଟରପ୍ଲାନରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଭଡାଟିଆ ପଥରବାଜ

18/02/2019 at 6:19 PM

କାଶ୍ମୀର ୧୮/୨ : ପୁଲୱାମା ଘଟଣା ପରେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଲାଗି ସେନାକୁ ସ୍ବାଧୀନତା ଦେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର। ଆଉ ଯେଉଁଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚିଛନ୍ତି ସେହିଠାରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଢାଲ ହୋଇଛନ୍ତି ପଥରବାଜ।

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଢାଲ ହୋଇଛନ୍ତି ପଥର ବାଜ। ଏ ହେଉଛି ପିଙ୍ଗଲାନ ଯେଉଁଠାରେ ଗାଜି ରସିଦ ଓରଫ କମରାନ ଓ ତାର ସହଯୋଗୀ ହିଲାଲକୁ ସଫା କରିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ। ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚିଥିବା ଘରକୁ ସିଧା ଉଡ଼େଇ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ମିନିଟ ପରେ ସେଠାରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ଭଡ଼ାଟିଆ ପଥରବାଜ। ନିଜର ମାସୁମ ଚେହେରା ନେଇ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମାଷ୍ଟରପ୍ଲାନ ଏମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଥିଲେ। ହାତରେ ଥିଲା ପଥର ଆଉ ସେନାବାହିନୀକୁ ଦେଉଥିଲେ ଲଲକାର।

ସେନାବାହିନୀ ପାଖରେ ପକ୍କା ଖବର ଥିଲା ଆଉ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଲା ପରେ ବି ଲୁଚିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀର ଗୁଳିରେ ତିନି ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାର କାରଣ ଥିଲା ଲୁଚିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ଢାଲ ହୋଇଥିଲେ ପଥରବାଜ। ତେବେ ଏହି ପଥରବାଜଙ୍କ ଉପରେ ଆଉ ଦୟା କରିବାର ନାହିଁ ଏ ମେସେଜ ବି ପୋଲିସ ଦେଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ବୁଝାଇଥିଲା ଆଉ ତାପରେ ଦେଇଥିଲା କଡ଼ା ଚେତାବନୀ।

କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟାକାରେ ମାତ୍ର ୬୦ ଜଣ ଜୈସ ଏ ଅହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ମାତ୍ରି କିଛି ଘଣ୍ଟା ଲାଗିବ ଏମାନଙ୍କୁ ଟପକେଇବା ପାଇଁ। କିନ୍ତୁ ଏମାନେ ଏଡ଼େବଡ଼ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମ୍‌ଲା କରୁଛନ୍ତି କାରଣ ଏମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ଏହି ପଥରବାଜ। ଭାରତର ସବୁ ସୁବିଧାସୁଯୋଗ ନେଉଛନ୍ତି ଆଉ ତାପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟଙ୍କାରେ ଏମାନେ ପଥରମାଡ଼ କରୁଛନ୍ତି। ସେନାର ଏନକାଉଣ୍ଟର ଏବଂ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ସମୟରେ ପଥରବାଜମାନେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାନ୍ତି । ଏବେ କିନ୍ତୁ ସେନା ଏମାନଙ୍କ ଦୃଢ଼ ହସ୍ତରେ ମୁକାବିଲା କରିବା ଲାଗି ମନସ୍ଥିର କରିସାରିଛି।

ସେପଟେ ପୁଲୱାମା ଘଟଣା ପରଠାରୁ ଅଶାନ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ଜାମ୍ମୁର ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ପରଲିକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।ଏଠାରେ କର୍ଫ୍ୟୁ କୋହଳ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts