Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ସବୁଜ ସଙ୍କେତରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ସେୟାର ବଜାର, ସେନସେକ୍ସରେ ୪.୨୩ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି

9/04/2020 at 5:42 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୯।୪:  ବିଶ୍ୱ ସେୟାର ବଜାରର ପ୍ରଭାବ ଗୁରୁବାର ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି। ଏଣୁ ଦିନ ତମାମ କାରବାର ପରେ ସୂଚକାଙ୍କ ସବୁଜ ସଙ୍କେତରେ ବନ୍ଦହେବା ନିବେଶକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିଛି। ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ମୁଖ୍ୟ ସୂଚକାଙ୍କ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ସେନସେକ୍ସ ୧୨୬୫.୬୬ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ୪.୨୩ପ୍ରତିଶତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସହ ମାର୍କେଟ ୩୧୧୫୯.୬୨ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ସେହିପରି ନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ସୂଚକାଙ୍କ ଗୁରୁବାର ୩୫୪ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଥାତ ୪ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ସହ ୯୧୦୨.୭୫ସ୍ତରରେ  ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ସପ୍ତାହରେ ଟ୍ରେଡିଂର ଶେଷ ଦିନରେ କାରବାରର ଏପରି ସଙ୍କେତ ନିବେଶକଙ୍କୁ ପୁଣି ବଜାର ପ୍ରତି ଆକର୍ଶିତ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଶୁକ୍ରବାର ୧୦ ଏପ୍ରିଲ ଗୁଡଫ୍ରାଇଡେ ଯୋଗୁ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସେୟାର ମାର୍କେଟ୍ ବନ୍ଦ ରହେ। ସୋମବାର ସକାଳେ ପୁଣି ନୂଆ ଉତ୍ସାହର ସହ ବଜାର ଖୋଲିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ସରକାର ଦେଶକୁ ଲକଡାଉନ ମୋଡରେ ରଖିଥିବା ବେଳେ ସେୟାର ବଜାରରେ ସୁଧାର ଏବେ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ମନେ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଉତ୍ପାଦନ ହ୍ରାସ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯୋଗୁ ବଜାରରେ ସକରାତ୍ମର ପରିବର୍ତ୍ତନର ସୂଚନା ମିଳୁଥିବା ବଜାର ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ବଜାର ସବୁଜ ସଙ୍କେତରୁ ଖୋଲିଥିଲା। ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ଦିନ ତମାମ ବଜାରରେ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା।

ଏମ ଏଣ୍ଡ ଏମ, ମାରୁତି, ସିପ୍ଲା, ଟାଇଟନ, ଟାଟାମୋଟର୍ସ, ବେଦାନ୍ତ, ଏଚଡିଏଫସି, ବଜାଜ ଫାଇନାନ୍ସ, ବଜାଜ ଅଟୋ ଓ ହିରୋ ମଟୋକର୍ପ ସେୟାର ସବୁଜ ସଙ୍କେତରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ବିଦେଶ ବଜାରକୁ ଦେଖିଲେ ଆମେରିକା ଡାଉଜୋନ୍ସ ୩.୪୪ ପ୍ରତିଶତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସହ ୨୩,୪୩୩.୬୦ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ନାସଡାକ୍ ୨.୫୮ ପ୍ରତିଶତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସହ ୮,୦୯୦.୯୦ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ତେବେ ଜାପାନ, ଇଟାଲୀ ଓ ଜର୍ମାନ ସେୟାର ବଜାରରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ଦେଖାଯାଇଛି।

   Related Posts