Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ଜେଏନୟୁରେ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନରେ ଧରା ପଡ଼ିଲେ ମୁଖା ପିନ୍ଧା ଆକ୍ରମଣକାରୀ : ମାନିଲେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏଭଳି କରିଥିଲେ ଯୋଜନା

11/01/2020 at 11:05 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧: ଜେଏନୟୁରେ ଜାନୁୟାରୀ ୫ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁଖା ପିନ୍ଧିଥିବା ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ପରିଚୟ ପୋଲିସ୍ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି।ପୋଲିସ୍ କରିଥିବା ଏକ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିଛି। ଏହି ଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଅପରେସନରେ ଏବିଭିପି ଛାତ୍ର ହିଂସା ପାଇଁ ନିଜେ ଯୁବକ ଯୋଗାଡ଼ କରିଥିବା କଥା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ଜାନୁୟାରୀ ୫ତାରିଖରେ ହିଂସା ହୋଇଥିଲା। ଏଠାରେ ଅନେକ ମୁଖାପିନ୍ଧିଥିବା ଆକ୍ରମଣକାରୀ ମାରପିଟ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ମାହୋଲ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଦେଶସାରା ଏହାର ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା।

ନିଜକୁ ଏବିଭିପି କର୍ମୀ କହୁଥିବା ଅକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥି ମଧ୍ୟ ଏହି ହିଂସାରେ ସାମିଲ ଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ଏକଥା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଆକ୍ରମଣ ସମୟରେ ଅକ୍ଷତ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ୨୦ଜଣ ଲୋକ ଜେଏନୟୁର ଏବଂ ୨୦ଜଣଙ୍କୁ ବାହାରୁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଅକ୍ଷତ ଜେଏନୟୁରେ ବିଏ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ଅଟନ୍ତି। ଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଅପରେସନରେ ସେ ବାଡ଼ି ଧରି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ପିଟିଥିଲେ।

ଅକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥି କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଥମେ ପେରିୟାରଠାରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେଠାରୁ ଲୋକେ ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମ ଆଡ଼କୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ। ସାବରମତୀରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଅନେକ ପିଲା ଭାବିନଥିଲେ ଯେ ଏବିଭିପି ପ୍ରତି ଆକ୍ରମଣ କରିବ।

ଅକ୍ଷତ ହଷ୍ଟେଲର ଅନେକ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପିଟିଥିଲେ। ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଦାଢ଼ୀ ଥିଲା ଏବଂ ସେ କାଶ୍ମିରୀ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିଲା। ସେଠାରେ ସେ ଗୋଇଠା ମାରି କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଆକ୍ରମଣର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଅକ୍ଷତ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଏବିଭିପି ସଙ୍ଗଠନର ସଚିବଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ। ଦୁହେଁ ମିଶି ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଲୋକଙ୍କୁ ଯୋଗାଡ଼ କରିବାର କାମ ଅକ୍ଷତଙ୍କର ଥିଲା।

   Related Posts