Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋମବାରଠୁ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୃଷି ବିଲ୍ ରବ୍ଦ ନେଇ ଆସିବ ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||

କଫ୍ ସିରପ୍‌ର ମାୟା, ଭିଡିଓ କହୁଛି ଔଷଧ ନାଁରେ ଦମଦାର ନିଶା

4/01/2020 at 3:01 PM

ବଲାଙ୍ଗିର ୪।୧: ଅଜବ ନିଶାର ଜାଲ । ସହର, ବଜାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗଳି କନ୍ଦି ସବୁଠି ଏବେ ଏହି ନିଶା କବଜା କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଚିହ୍ନିବା ମୁସ୍କିଲ । ସାଧାରଣ ଲୋକେ ତାହାକୁ ଦେଖିଲେ ନିଶା ବୋଲି ଭାବି ପାରିବନି । ହେଲେ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଲୋକ ସେହି ନିଶାରେ ଚୁର । ଔଷଧ ଦୋକାନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନ୍ୟ ଦୋକାନରେ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଏହି କଫ୍ ସିରପ୍ ନିଶା ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି। ଲୋକେ ଔଷଧ ନାଁ ରେ ତ କିଣୁଛନ୍ତି ହେଲେ ନିଶା ଭାବରେ ପିଉଛନ୍ତି ।

ଏହି ନିଶା ସାମ୍ରାଜ୍ୟ କିଭଳି ବ୍ୟାପିଛି, କାହିଁକି ତାକୁ ରୋକିବା ସହଜ ହେଉନି, କଟକଣା ସତ୍ବେ ଏହା କିଭଳି ଖୋଲାଖୋଲି ବିକ୍ରି ହେଉଛି ? ନ୍ୟୁଜ ୭ କ୍ୟାମେରାରେ ଏହା ଧରାପଡିଛି । ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସତ, କେମିତି ଲୋକେ ନିଶା ନାଁରେ ପିଉଛନ୍ତି ବିଷ ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗିରରେ ଧରା ପଡିଲାଣି ପେଟି ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ । ଏସବୁ ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଚଢଉ କରିବା ପରେ ଯେଉଁ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ତାହା ଥିଲା ହୋସ୍ ଉଡାଇବା ଭଳି । ବେଆଇନ ଭାବରେ ଚାଲିଛି କଫ୍ ସିରପ୍ ବେପାର । ଏହି ବେପାର ଖିଅ ଖୋଜିବାକୁ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଅପରେସନ୍ । ଆଉ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନରେ ଧରା ପଡିଛି ଏମିତି କିଛି ତଥ୍ୟ ଯାହା ଖୋଲିବ ସିରଫ୍ ସ୍ଲୋ ପଏଜନର ଭିତିରି କଥା । ଦେଖନ୍ତୁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ କେମିତି ଏ କାରବାର ଚାଲିଛି…

   Related Posts