Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନ୍ / ଐତିହ୍ୟସ୍ଥଳରେ ଟିକେଟ୍ ଲୁଟ୍ : ଉଦୟଗିରିରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟୁଛନ୍ତି ଗେଟ୍ କର୍ମଚାରୀ, ରିସେଲିଂ କରାଯାଉଛି ଟିକେଟ୍

14/11/2019 at 12:05 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪।୧୧:  ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତିସ୍ଥଳୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ଉଦୟଗିରି ପାହାଡ଼ରେ ଚାଲିଛି ଟିକେଟ୍ କଳାବଜାରୀ । ଟୁରିଷ୍ଟଙ୍କଠାରୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ ଚାଲିଛି । ଟିକେଟ୍ ରିସେଲିଙ୍ଗ କରାଯାଉଛି । ମାନେ ସେହି ଗୋଟିଏ ଟିକ୍ଟକୁ ଥରେ କିଣାଯାଇ ଅନେକ ଥର ବିକାଯାଉଛି । ବିକୁଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ଏଏସଆଇର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆଉ ଏମାନଙ୍କ ସହ ମିଶିଛନ୍ତି କିଛି ଦଲାଲ । ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ସିକ୍ୟୁରିଟି କମ୍ପାନୀର ବନ୍ଧୁକଧାରୀ ଗାର୍ଡ ବି ଟୁରିଷ୍ଟଙ୍କୁ ଲୁଟିବାରେ ମାତିଛନ୍ତି ।

ପର୍ଯ୍ୟଟକ କିମ୍ବା ପ୍ରାଚୀନ କିର୍ତ୍ତୀରାଜିକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବେ କଣ ଓଲଟା  ସମସ୍ତେ ମିଶି ହରିଲୁଟ୍ କରୁଛନ୍ତି । ଦୈନିକ ଅତିକମରେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଟିକେଟ୍ କଳାବଜାରୀ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏତେ ଚାଲାକିରେ ଏମାନେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଟୁରିଷ୍ଟ ଜାଣି ପାରି ନଥାନ୍ତି ତାଙ୍କୁ କେମିତି ଠକାଯାଉଛି । ଏହି ଲୁଟ୍ ତରାଜ୍ କାମରେ ଏଏସଆଇ, ଉଚ୍ଚପଦାଧିକାରୀମାନେ ବି ସାମିଲ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ପୁରୀରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନେଇ ଆସୁଥିବା ଟୁରିଷ୍ଟ ଗାଇଡମାନଙ୍କ ସହ ଏଏସଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଡିଲ୍ ଥାଏ । ଗୋଟିଏ ବସ୍ ରେ ୭୦ଜଣ ଟୁରିଷ୍ଟଙ୍କୁ ଆଣି ଆସୁଥିବା ଗାଇଡ୍ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ତ ପୁରା ଟଙ୍କା ନିଅନ୍ତି ହେଲେ ମାତ୍ର ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏଏସଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହାତାହାତି ଦେଇଦିଅନ୍ତି । ୭୦ ଜଣ ଟୁରିଷ୍ଟଙ୍କ ଲାଗି କୌଣସି ଟିକେଟ୍ କଟାଯାଇ ନଥାଏ । ବାକି ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟାକୁଣ୍ଟା ହୋଇଯାଏ ।

ପ୍ରତି ମାସରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ ଚାଲିଛି, ହେଲେ ଦେଖିବାକୁ କେହି ନାହିଁ । ଯାହା ହାତରେ ତଦାରଖ କରିବା ଦାୟିତ୍ବ ସେ ହିଁ ଟିକେଟ୍ ଟଙ୍କା ହେରଫେର କରୁଥିବା ଭଳି ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ପ୍ରାଚୀନ କୀର୍ତ୍ତି ରାଜିର ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ଯାତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହେଉଛି, ହେଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ବିକାଶ ବଦଳରେ ସେସବୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପକେଟକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts