Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର : ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଓହ୍ଲାଇଦେଲା ବସ୍, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବସ୍ ସହ ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ୨ ଦିନ ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ଜଣେ ସେବାୟତ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପ୍ରଶାସନର ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଟ୍ରକ୍-ବସ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ହେଲପର ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସ୍କୁଲ ନିକଟ ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଭୁବନେଶ୍ବର-କୋଲକତା ଜନଶତାବ୍ଦୀ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟଳିଲା ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ‘ଚାକିରୀରେ ୬ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସରକାର ରେଗୁଲାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ’, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଡ଼ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ବନ୍ଦ ରହିବ ହାଟ ଓ ବଜାର
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ାରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ, କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ସୂଚନା ନାହିଁ
  • ||
  • ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୮୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନ୍ / ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଟୋଲଗେଟ୍‌ରେ ଟର୍ଚର: ବାଲେଶ୍ବର ଶେରଗଡ ଟୋଲ୍‌ଗେଟ୍‌ରେ ଗାଡିରୁ ମନଇଚ୍ଛା ହେଉଛି ଆଦାୟ

7/11/2019 at 12:39 PM

ବାଲେଶ୍ବର (ସର୍ବେଶ୍ବର ନାଥ) ୭।୧୧: ଏନଏଚଏଆଇର ଚିଠିକୁ ଡଷ୍ଟବିନରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଶେରଗଡ଼ ଟୋଲଗେଟ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ। ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ଦିନରେ ଯାହା ଆଦାୟ ହେଉଛି ରାତିରେ ତାହା କତେ ଗୁଣ ଅଧିକ ହୋଇଯାଉଛି । ରାତିରେ ମନ ଇଚ୍ଛା ନିଆଯାଉଛି ଟୋଲ୍ ଟ୍ୟାକ୍ସ। ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନର ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନରେ ଧରାପଡ଼ଛି ଟୋଲଗେଟର ଚିଟିଂ । ନା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନଜର ଏଥିପ୍ରତି ରହିଛି ନା ପୋଲିସର ନଜର ପଡ଼ୁଛି ଏହା ଉପରେ। ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ପ୍ରତିନିଧି ତାଙ୍କ ନିଜ କାରରେ ଯାଇଥିଲେ ଟୋଲ୍ ଗେଟକୁ ।

ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଗେଞ୍ଜି ଟୋଲ ଗେଟରେ ଚାଲିଛି ଲୁଟ୍ । ଦୈନିକ ୧୦ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଛନ୍ତି ଗେଟ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ। ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ଶେରଗଡ଼ ଟୋଲ ଗେଟରେ ଚାଲିଛି  କେଳେଙ୍କାରୀ । ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ କ୍ୟାମେରାରେ ଧରାପଡିଛି ଏହି କେଳେଙ୍କାରୀ । ଏନଏଚଏଆଇ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ଟୋଲ ଟ୍ୟାକ୍ସଠାରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ ପରିମାଣର ରସିଦ୍ କଟାଯାଉଛି ।

ନା କେହି ଏନଏଚଏଆଇ ଚିଠି ସଂପର୍କରେ ଜାଣୁଛନ୍ତି ନା ଗେଟ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହାକୁ ମାନୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥୁବା ଗାଡିଠାରୁ ଦୁଇ ଗୁଣାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନିଆ ଯାଉଛି ସେମାନଙ୍କ ଅଜାଣତରେ । ନା କେହି ପାଟି ଫିଟାଇ ପାରୁଛନ୍ତି ନା ଗେଟ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ତଦାରଖ କରିବାକୁ କେହି ଆସୁଛନ୍ତି । ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ମନଇଚ୍ଛା ରସିଦ କାଟୁଛନ୍ତି ଶେରଗଡ ଗେଟ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।

ତେବେ ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ଶେରଗଡ଼ ଟୋଲ ପ୍ଲାଜାରେ ଯେଉଁ ରସିଦ ଦିଆଯାଉଛି, ସେଥିରେ ଶେରଗଡ଼ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ଦିନରେ ଯାହା ଆଦାୟ ହେଉଛି ରାତିରେ ତାହା ଆହୁରି ବଢି ଯାଉଛି । ରାତିରେ ମନଇଚ୍ଛା ଟୋଲ ଟ୍ୟାକ୍ସ ନିଆଯାଉଛି। ଏନଏଚଏଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲଂଘନ କରାଯାଉଛି । ଏସବୁ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ୍ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନରେ ଧରା ପଡିଛି ।

   Related Posts