Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ନିଆଁ ସିନା ଲିଭିଗଲା କିନ୍ତୁ ଧୂଆଁରେ ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ – ଜାଣନ୍ତୁ ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ଏହି ସ୍ଥାନର ଅବସ୍ଥା

18/02/2020 at 8:27 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮।୦୨ – ଅସମ୍ଭାଳ ହେଲାଣି ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ଡମ୍ପିଂ ୟାର୍ଡ ସ୍ଥିତି । ନିଆଁ ସିନା ଲିଭିଗଲା କିନ୍ତୁ ଧୂଆଁରେ ଅଣନିଶ୍ବାସୀ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ । ସେପଟେ ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ପାଖ ଡମ୍ପିଂ ଓ।ର୍ଡରେ ଆଉ ଜାଗା ନାହିଁ । ତେଣୁ କାଲିଠୁ ଦାରୁଠେଙ୍ଗରେ ଡମ୍ପିଂ କରିବାକୁ ଯେ।ଜନା ରଖିଛି ବିଏମସି । ଏପଟେ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଛି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଳିଆ ପକାଇବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ ବେ।ଲି ରେ।କଠେ।କ ଶୁଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଦାରୁଠେଙ୍ଗବାସୀ ।

ନିଆଁ ଲିଭିଗଲା । କିନ୍ତୁ ଧୂଆଁରେ ଅଣନିଶ୍ବାସୀ ଦାରୁଠେଙ୍ଗବାସୀ । ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରଠୁ ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ପାଖ ଡମ୍ପିୟାର୍ଡରେ ଅଳିଆ ପକାଉଛି ବିଏମସି । ପ୍ରତି ଦିନ ରାଜଧାନୀରୁ ଉଠୁଛି ୧୫୦ ଟ୍ରିପରୁ ଅଧିକ ଅଳିଆ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ଅଳିଆ ଡମ୍ପିଂ କରିବାକୁ ଆଉ ଜାଗା ନାହିଁ । ତେଣୁ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଦାରୁଠେଙ୍ଗରେ ଡମ୍ପିଂ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ବିଏମସି କମିଶନର ।

ସେପଟେ ବିଏମସିର ନିଷ୍ପତିକୁ ବିରେ।ଧ କରିଛନ୍ତି ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ବାସିନ୍ଦା । ଧୂଆଁ ନକମିବା ଯାଏ ଅଳିଆ ଗାଡି ଛାଡିବେ ନାହିଁ ବେ।ଲି ରେ।କଠେ।କ ଶୁଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଷାକ୍ତ ଧୂଆଁରେଆଖି ନାକ ଜଳାପଡା ହେବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି । ତେଣୁ ବିଏମସି ଏଠାରେ ଡମ୍ପିଂ କରିପାରିବନି ବେ।ଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଦାରୁଠେଙ୍ଗରେ ଅଳିଆ ପକାଇବାକୁ ଯେ।ଜନା କରିଛି ବିଏମସି । ଏପଟେ ବିରେ।ଧ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛନ୍ତି ଦାରୁଠେଙ୍ଗବାସୀ । ତେଣୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ଛକାପଞ୍ଜା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

   Related Posts