Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ଡ୍ରଗ୍ସ୍ ମାଫିଆ ଛୋଟାର ୩ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏସଟିଏଫ୍‌ , ଖୋଜା ଚାଲିଛି ରାଜନେତା ଓ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଲିଂକ୍

16/07/2019 at 6:56 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା୧୬|୭; ଡ୍ରଗ୍‌ସ୍‌ ମାଫିଆ ଛୋଟା ଓରଫ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପରିଡ଼ାକୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଯୋଗାଉଥିବା ୩ଜଣ ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌  । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩୫ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦେଶୀ  ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ କିଛି ରାଜନେତା ଓ କିଛି ଅସାଧୁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପୃଷ୍ଠପୋଷକତାରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବେଧଡ଼କ ଭାବେ ନିଶା କାରବାର ଚଳାଇଆସୁଥିଲା ଛୋଟା । ତେବେ ଛୋଟା ସହ ଯାହାର ବି ସମ୍ପୃକ୍ତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏସଟିଏଫ୍‌ ଏସପି ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ପୁଣି ୩ ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା STF । ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ୩୫ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହ ଗୋଟିଏ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଡ୍ରଗ୍‌ସ୍‌ ମାଫିଆ ଛୋଟା ଓରଫ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପରିଡ଼ା ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଥିଲେ । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସମେତ ନୟାଗଡ଼, ପୁରୀ, କଟକକୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଓ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଚଳାଇଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ମଧ୍ୟ ଏମାନଙ୍କ କାରବାରର ଚେର ଲମ୍ବିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଏସଟିଏଫ୍‌ । ଛୋଟା ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଧରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏସଟିଏଫ୍‌ ଏସପି ।  

ଗଲା କାଲି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଗୁରୁଜଙ୍ଗ ଜବରଦସ୍ତିପୁରରେ ଥିବା ଛୋଟାର ଏକ ବେଆଇନ୍‌ କୋଠାକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପ୍ରଶାସନ । ହେଲେ ଏବେ ବି ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ଛୋଟାର ଏଭଳି ଏକାଧିକ ଆଡ୍ଡା ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସେଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଭଙ୍ଗାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ଜଣେ ସାଧାରଣ ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀରୁ ନିଶା କାରବାରର ବାଦ୍‌ଶାହା ପାଲଟିଯାଇଥିବା ଛୋଟା ଓରଫ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପରିଡ଼ା କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଭୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା କୋର୍ଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲା । ହେଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଂଚଳରେ କିଛି ରାଜନେତା ଓ କିଛି ଅସାଧୁ ଅଫିସରଙ୍କ ପୃଷ୍ଠପୋଷକତାରେ ବେଶ୍‌ ଲମ୍ବା ସମୟ ଧରି ସେ ତା’ର ବେପାର ଜମାଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

କେମିତି ଏତେ ବର୍ଷ ଧରି ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବେଧଡ଼କ ଭାବେ ଛୋଟା ତା’ର ଅପରାଧର ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଚଳାଇଆସିଥିଲା ତା’ର ଖୋଳତାଡ଼ ଚାଲିଛି । ତେବେ ଛୋଟା ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଥିବା କେବଳ ନିଶା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଧରି ଏସଟିଏଫ ତା’ ଅପରେସନ ସାରିଦେବ ନା’ ଛୋଟା ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ରାଜନେତା ଓ ଅସାଧୁ ଅଫିସରଙ୍କୁ ବି ବାନ୍ଧିବ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟର ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ।

   Related Posts