Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୫୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୫୦୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସି ପଡିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଏଜାଜ ପଟେଲଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପହାର ଦେଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ସବୁ ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ଆଉଟ୍
  • ||
  • ସୁଙ୍କି ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେଲେ ୨ ଟ୍ରକ୍
  • ||
  • ଗଜପତି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ନୂଆଗଡ଼ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଶି ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଶୁଖିଲା ଓ ଖରାଟିଆ ରହିବ ପାଗ
  • ||

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଟିଟୋ ଘରେ ଏସଟିଏଫ୍ ରେଡ୍ : ଜାଲରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଟିଟୋର ୩ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗୀ

19/06/2019 at 6:02 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା  ୧୯/୬: ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ପୁଣି ପୋଲିସ ନଜର । ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଛି କ୍ରାଇମ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍ । ବୁଧବାର ଭୋର ସମୟରେ ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ କରି ଟିଟୋର ୩ ଜଣ ଆତ୍ମୀୟଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଇଛି ଏସଟିଏଫ୍ ଟିମ୍ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଅପହରଣ ମାମଲାରେ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଏସଟିଏଫ୍‌ର ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକାରେ ଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି ।

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଟିଟୋ ଘରେ ଏସଟିଏଫ୍ ରେଡ୍ । ଡନ୍‌ର ଦୁଇ ଭାଇ ଓ ଷଢୁଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲେ ୬ ଜଣିଆ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ ଟିମ୍ । ବୁଧବାର ଭୋର ସମୟରେ ଟିମ୍‌ ଏସଟିଏଫ୍‌ କରିଛି ଏହି ସଫଳ ଅପରେସନ । ପ୍ରାୟ ବର୍ଷେ ପରେ ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଉପରେ କ୍ରାଇବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ର ଚଢାଉ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଛାନିଆ କରିଛି।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ସ୍ଥିତ ଦିଲାରପୁରଠାରେ ଥିବା ଟିଟୋର ଘର ଉପରେ ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ ବେଳେ ଏସଟିଏଫ୍ ର ଜାଲରେ ପଡିଗଲେ ଟିଟୋର ୩ ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗୀ। ସେମାନେ ହେଲେ ଟିଟୋର ଭାଇ  ସୟଦ୍ ଇଫ୍ତିକାର ଅଲ୍ଲୀ , ସୟଦ୍ ଅସଫାକ୍ ଅଲ୍ଲୀ ଓ ଷଢୁ ଅମଜାଦ୍ ଖାନ୍ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଠିକାଦାର ଶିବ ପ୍ରସାଦ ପରିଡା ଓରଫ ରନ୍ଥାଙ୍କ ଅପହରଣ ମାମଲାରେ ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା । ରନ୍ଥାଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରେ ତାଙ୍କ ଅଫିସରୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏ ନେଇ ୨୦୧୮ ଜୁଲାଇ ୯ ତାରିଖରେ ଟାଉନ୍ ଥାନାରେ ହୋଇଥିଲା ମାମଲା ।ସେହି ଦିନରୁ ପୋଲିସର ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ତାଲିକାରେ ଥିଲେ ଟିଟୋର ୩ ଆତ୍ମୀୟ ।ନିକଟରେ ସେମାନେ ଘରକୁ ଆସିଥିବା ଖବର ପାଇଯାଇଥିଲା ପୋଲିସ । ଆଉ ଜାଲ ବିଛାଇ ମାଡି ବସିଲା ଏସଟିଏଫ୍ ।

ବର୍ଷେ ତଳେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଆଉ ବର୍ଷକ ପରେ ଟିମ୍‌ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର । ୨୦୧୮ ଜୁନ୍ ୩୦ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାର ଟିଟୋକୁ ନିଶାନା କରିଥିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍। ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଅଂଚଳରେ ଟିଟୋକୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର  କରିଥିଲା ଏସଟିଏଫ୍। ଜୁଲାଇ ୪ ଓ ୫ ତାରିଖରେ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଟିଟୋକୁ ପଚରା  ଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ତତ୍‌କାଳୀନ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଡିଆଇଜି ହିମାଂଶୁ ଲାଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଜୁଲାଇ ୬ ରେ ଟିଟୋ ଘର ଉପରେ ରେଡ୍ କରାଯାଇ ତାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଟାନକୁ ସିଲ୍ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ପରେ ଟିଟୋର ମୁଖ୍ୟ ସହଯୋଗୀ ଚନୋ ସମେତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ର ବହୁ ହାଡକୋର୍ କ୍ରିମିନାଲ ଏବଂ ସାର୍ପ ସୁଟରଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଏସଟିଏଫ୍। ବର୍ଷକ ଭିତରେ ବି ଟିଟୋ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ନାମରେ ୯ରୁ  ଅଧିକ ମାମଲାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଛି। 

ଲଗାତର ଚଢାଉ , ଧରପଗଡ ଏବଂ ଆକ୍ସନ ପରେ ବି ଟିଟୋ ଟିମ୍‌ ଚଳାଇଥିଲା କାରବାର । ତେବେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ଦୁଇ ଭାଇ ଓ ଷଢୁ ଏବେ ଧରା ପଡିବା ପରେ ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ହେବାର  ଆଶା ବେଶି ।

   Related Posts