Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ସିନା ବଢିଲାନି, ହେଲେ ଉଚ୍ଛୁଳିଲାଣି କଟକ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି, ଏବେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଭର୍ତ୍ତୁହରି-ସୁବାସ ସିଂହ

18/09/2021 at 9:44 PM

କଟକ ୧୮।୦୯: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ସମ୍ପର୍କିତ  ମାମଲା ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ଟାଣି ସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କଟକ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ରାଜନୀତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପଡୁନି ।  କଟକ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ଭିତରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରେ ଏବେ ଏହା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପସିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବାସ ସିଂ । ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ ବୟାନ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ରାଜନୀତି କରିବାର ମଉକା ଦେଲା କହି ସାଂସଦଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ସୁବାସଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟର ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ଭର୍ତ୍ତୃହରି ।

ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ସିନା ବଢିଲାନି । ହେଲେ ଉଚ୍ଛୁଳିଲାଣି କଟକ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି । ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ବିଜେଡିର ଦୁଇ ନେତା । କଟକ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ ଓ  ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ । ଆଉ ଏବେ ଏହି ବିବାଦକୁ ଧସେଇ ପଶିଛନ୍ତି  ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବାସ ସିଂହ । ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ ବୟାନ ମୂର୍ତ୍ତି ବିବାଦ ବଢାଇବାରେ ବଳ ଦେଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁବାସ । ସାଂସଦଙ୍କ ବୟାନ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ରାଜନୀତି କରିବାକୁ ମଉକା ଦେଲା ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବାସ ସିଂ ।

ଦଶହରାରେ ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ  ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବଢିବା ସପକ୍ଷରେ ଯୁକ୍ତି ବାଢିଥିଲେ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ। ଏମିତିକି ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ  ନେତୃତ୍ବରେ ଏକ ଟିମ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ତା`ପୂର୍ବରୁ  ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟିର ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟ । ଏମିତିରେ କଟକରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଥିବା ବିବାଦରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପଡ଼ିଲା ବୋଲି କୁହାଗଲା । ହେଲେ   ସୁବାସ ସିଂଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବେ କଟକ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି ନିଆଁରେ  ଘିଅ ଢାଳିଛି । ଗୋଟେପଟେ କଟକ ସାଂସଦ  ଥିବାବେଳେ କଟକର ବାକି ବିଜେଡି ନେତା ଆଉଗୋଟେ ପଟେ । ତେବେ ସୁବାସ ସିଂହଙ୍କ ଆରୋପର  ଜବାବ୍ ବେଶ୍ ଚତୁରତାର ସହ ରଖିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଭାର୍ତୁହରି  ମହତାବ । କହିଛନ୍ତି, ହାତରେ ଆଉ ସମୟ ନାହିଁ , ଆଶା ଠାରୁ ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ହୋଇଗଲା । ସେପଟେ କଟକ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ପରସ୍ପରକୁ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଖି ଏଥିରେ ନାକ ପୂରାଇଛି କଂଗ୍ରେସ ।

   Related Posts