Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ଟି କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ୫-ଟି ସଚିବ

17/04/2020 at 8:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୭/୪: ଆଜି ରାଜ୍ୟର ଆଉ ୩ଟି କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ 5-T ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାନ୍‌ । ସାଥିରେ ଥିଲେ ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର । ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ସହାୟତରେ ଅନୁଗୁଳରେ ୧୫୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଢ଼େଙ୍କାନାଳରେ ୧୦୦ଶଯ୍ୟା ଏବଂ ପରାଦୀପରେ ୫୦ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ।

ପ୍ରତି ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ଜୋର୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୨୧ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବାକି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବାକୁ ଲକ୍ଷ ରଖାଯାଇଛି । ଏମିତିରେ ଆଜି ଅନୁଗୋଳ, ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ଏବଂ ପାରାଦୀପରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ 5-T ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାନ୍‌ ଏବଂ ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର । ଭୁବନେଶ୍ବର ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ପରେ ଅନୁଗୋଳରେ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ତରଫରୁ ୧୫୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୬ଟି ଆଇସିୟୁ ସୁବିଧା ରହିଛି ।

ସେହଭଳି ଢ଼େଙ୍କାନାଳରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ୧୦୦ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ପରିଚାଳନା ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ସିଡିଏମଓ ଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି 5-T ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାନ୍‌ । ସେପଟେ ପାରାଦୀପରେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି 5-T ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାନ୍‌। ଏଠାରେ ବନ୍ଦର ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୫୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି ।  ଯେଉଥିରେ ୫ଟି ଆଇସିୟୁ ରହିଛି । ଆଗକୁ ଏହାର ବେଡ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯୋଜନା ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ପାରାଦୀପରେ ରାଜ୍ୟ  ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା କ୍ୟାମ୍ପ ମଧ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ  5-T ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାନ୍‌ । ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଖାଦ୍ୟର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଲକ୍‌ଡାଉନ ପାଇଁ  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ବିହାର, ବାଲେଶ୍ବର ଅଂଚଳର ପ୍ରାୟ ୮୬ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ  ରହିବା ଓ ଖାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts