Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଗାଡିର ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ ନଥିଲେ ସାବଧାନ: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଲେ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ

15/01/2019 at 8:15 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୫|୧: ଗାଡ଼ିର ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନେଇ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ  ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରାକର । ଇନସ୍ୟୁରାନସ ଠକିଲେ ଏଣିକି ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ ତଣ୍ଡ । ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବି ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ରାଜ୍ୟ  ପୋଲିସ । ରାଧାକିଷ୍ଣା କମିଟି   ୨୦୧୮ଜାନୁୟାରୀ ମାସରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ସେପଟେ ,ଦିନକୁ ଦିନ ର୍ଦୁଘଟଣା ବଡ଼ୁଥିବାବେଳେ, ଏହାକୁ ନେଇ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ।

ଗଡ଼ିରେ ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନାହିଁ ,ତେବେ ସାବଧାନ । ଏଣିକି ଆଉ ଖସି ପାରିବେନି ଗାଡ଼ିମାଲିକ । କାରଣ ଯେ କୌଣସି ମୁହର୍ତ୍ତରେ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ  ପରବିହନ ବିଭାଗ କିମ୍ବା ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିରେ ଗାଡ଼ିର ଇନସ୍ୟୁରାସନ । ଆଉ ଏଥି ପାଇଁ ଗାଡ଼ିକୁ ଜବତ କରିବା ସହିତ ମାଲିକଙ୍କୁ ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ  ତଣ୍ଡ । ଗାଡ଼ି ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନେଇ କଡ଼ା ଅଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ରକିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସରାକର । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବରା ଗଠିତ ରାଧାକ୍ରିଷ୍ଣ କମିଟି   ୨୦୧୮ଜାନୁୟାରୀମାସରେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଏହାର ୧୧ମାସ ପରେ ରାଜ୍ୟସରାକର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଦିନକୁ ଦିନ ଦୁର୍ଘଟଣା କମିବ କଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଜାତୀୟ ହାରୁ ଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି ଓଡ଼ିଶା । ଯାହାକୁ ନେଇ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରମିକୋଟର୍ର୍ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ବିଶେଷ କରି ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନଥିବା ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଲେ ର୍ଦୁଘଟଣା ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ​‌ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏଭଳି କଟକଣା ଜାରି ବରିବା ସହିତ ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନଥିବା ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଲେ ସଂପୃକ୍ତ ଗାଡ଼ିକୁ ଜବତ କରି ଅକସନ ଡ଼କାଯିବ ବୋଲି ନିୟମ କରିଛନ୍ତି । ​‌ ଏହି ଅକ୍ସନରୁ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ମିଳିବ ସେଥିରୁ  କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଭରଣା କରାଯିବ । ଯଦି ଟଙ୍କା କମ ପଡ଼େ ବଳକାଟଙ୍କା ସଂପୃକ୍ତମାଲିକ ଭରଣ କରିବେ ।

ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସରାକର ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନଥିବା ଗାଡି ବାବଦରେ  ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ  କଡ଼ାକଡ଼ି ଲାଗୁ କରବିା ସହିତ ଲଗାତର ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କଲେ ନିଶ୍ଚିତ ସୁଫଳ ମିଳିବ।

   Related Posts