Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ଗାଡିର ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ ନଥିଲେ ସାବଧାନ: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଲେ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ

15/01/2019 at 8:15 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୫|୧: ଗାଡ଼ିର ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନେଇ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ  ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରାକର । ଇନସ୍ୟୁରାନସ ଠକିଲେ ଏଣିକି ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ ତଣ୍ଡ । ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବି ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ରାଜ୍ୟ  ପୋଲିସ । ରାଧାକିଷ୍ଣା କମିଟି   ୨୦୧୮ଜାନୁୟାରୀ ମାସରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ସେପଟେ ,ଦିନକୁ ଦିନ ର୍ଦୁଘଟଣା ବଡ଼ୁଥିବାବେଳେ, ଏହାକୁ ନେଇ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ।

ଗଡ଼ିରେ ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନାହିଁ ,ତେବେ ସାବଧାନ । ଏଣିକି ଆଉ ଖସି ପାରିବେନି ଗାଡ଼ିମାଲିକ । କାରଣ ଯେ କୌଣସି ମୁହର୍ତ୍ତରେ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ  ପରବିହନ ବିଭାଗ କିମ୍ବା ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିରେ ଗାଡ଼ିର ଇନସ୍ୟୁରାସନ । ଆଉ ଏଥି ପାଇଁ ଗାଡ଼ିକୁ ଜବତ କରିବା ସହିତ ମାଲିକଙ୍କୁ ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ  ତଣ୍ଡ । ଗାଡ଼ି ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନେଇ କଡ଼ା ଅଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ରକିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସରାକର । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବରା ଗଠିତ ରାଧାକ୍ରିଷ୍ଣ କମିଟି   ୨୦୧୮ଜାନୁୟାରୀମାସରେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଏହାର ୧୧ମାସ ପରେ ରାଜ୍ୟସରାକର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଦିନକୁ ଦିନ ଦୁର୍ଘଟଣା କମିବ କଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଜାତୀୟ ହାରୁ ଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି ଓଡ଼ିଶା । ଯାହାକୁ ନେଇ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରମିକୋଟର୍ର୍ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ବିଶେଷ କରି ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନଥିବା ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଲେ ର୍ଦୁଘଟଣା ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ​‌ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏଭଳି କଟକଣା ଜାରି ବରିବା ସହିତ ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନଥିବା ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଲେ ସଂପୃକ୍ତ ଗାଡ଼ିକୁ ଜବତ କରି ଅକସନ ଡ଼କାଯିବ ବୋଲି ନିୟମ କରିଛନ୍ତି । ​‌ ଏହି ଅକ୍ସନରୁ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ମିଳିବ ସେଥିରୁ  କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଭରଣା କରାଯିବ । ଯଦି ଟଙ୍କା କମ ପଡ଼େ ବଳକାଟଙ୍କା ସଂପୃକ୍ତମାଲିକ ଭରଣ କରିବେ ।

ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସରାକର ଇନସ୍ୟୁରାନସ ନଥିବା ଗାଡି ବାବଦରେ  ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ  କଡ଼ାକଡ଼ି ଲାଗୁ କରବିା ସହିତ ଲଗାତର ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କଲେ ନିଶ୍ଚିତ ସୁଫଳ ମିଳିବ।

   Related Posts