Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କ ସହ ସୋନିଆଙ୍କ ମାନସମନ୍ଥନ, ଏପଟେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର କମ୍ପନ ସମାବେଶ, ବାଇକ୍ ରାଲି କରି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ

19/12/2020 at 9:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୯।୧୨: ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କୁ ମନାଇ ଦଳ ସଜାଡ଼ିବାକୁ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏପଟେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କମ୍ପନ ସମାବେଶ କରି ସଂଗଠନକୁ ଆକ୍ଟିଭ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ନେତା । ଆଜି ବାଇକ୍ ରାଲି କରି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗ୍ରାମ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ନେତା।

ଦିଲ୍ଲୀରେ AICC ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ସହ କଂଗ୍ରେସର ଆଗାମୀ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ୍ ପାଇଁ କମର କଷିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଦଳ ପାଇଁ ଏକାଠି ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଦଳର କ୍ରମାଗତ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ୨୩ ନେତାଙ୍କୁ ଡାକି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି । କଂଗ୍ରେସକୁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଧାରାରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ସହ ଦଳକୁ କିଭଳି ମଜବୁତ୍ କରାଯାଇପାରିବ ସେନେଇ ଚାଲିଛି ମାନସମନ୍ଥନ ।

ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କ ସହ ସୋନିଆଙ୍କ ମାନସମନ୍ଥନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏପଟେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କମ୍ପନ ସମାବେଶ କରି ସଂଗଠନକୁ ଆକ୍ଟିଭ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ନେତା । ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍ ରାଲି କରି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ । ସ୍କୁଲ ଫି ହ୍ରାସ, ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା, କୃଷକ ସମସ୍ୟା ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କମ୍ପନ ସମାବେଶରେ କମ୍ପିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ନେତା । ଆଗାମୀ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ତା’ର ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିବ ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କ ଭିତରେ ନୂଆ ଜୋସ୍ ଭରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଚେଲ୍ଲାକୁମାର । ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ଯୋଜନା ହୋଇଛି । ସେପଟେ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ଦଳର ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ୍ କରିବା ପ୍ରୟାସରେ ଅଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ହାଇକମାଣ୍ଡ ।

   Related Posts