Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||

୧୪ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମୋହର : ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ ୩ଟି ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ,କଳାହାଣ୍ଡି ନର୍ଲାରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଲୋକୋମୋଟିଭ ୱାଗନ୍ ୱାର୍କସପ୍ ପାଇଁ ଜମି ଯୋଗାଣ ନେଇ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗର ପ୍ରସ୍ତାବ ପାସ୍

28/07/2019 at 9:44 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୮/୭: ଗତକାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ  ବସିଥିବା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ମୋଟ୍ ୧୪ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ  ମଞ୍ଜୁରୀ  ମିଳିଛି  ।  ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗର ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ  ୩ଟି ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପୁରୀ,ଝାରସୁଗୁଡା  ଓ  ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ।  ରାଜ୍ୟରେ ରେଳକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଅଧିକ ବିକଶିତ କରିବାକୁ  ରେଲୱେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।  କଳାହାଣ୍ଡି  ନର୍ଲା ଠାରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଲୋକୋ ମୋଟିଭି  ୱାଗନ ୱାର୍କସପ୍  ପାଇଁ  ୧୧୪ ଏକର ଜମି ଯୋଗାଇବା ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଉପରେ କ୍ୟାବିନେଟର ମୋହର ।

  ଅନ୍ୟ ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଜମି ଯୋଗାଣ ନେଇ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗର ୩ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି ।  ଗଞ୍ଜାମ  କନିଷି ସ୍ଥିତ ସୀତାପଲ୍ଲୀ  ଠାରେ ୪୩ ଏକର ୫୦ଡିସିମିଲି  ସରକାରୀ  ଜମିଉପରେ ଟାଟାଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଲାଗି ଲିଜ୍ ଦିଆଯିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ ହୋଇଛି । ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ସୀତାପଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ  ଯାଗାରେ   ଏକ ମଲଟି ସୁପରସ୍ପେସାଲିଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ନିର୍ମାଣ କରିବ ।  ସେହିପରି ଏସିଆନ୍ ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ବିଜିନେସ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବା ଏଏସବିଏମ କୁ ଡିମଡ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପରିଣତ କରିବା, ସମ୍ବଲପୁରରରେ ଓପନ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମୋହର ମାରିଛି । ରାଜ୍ୟରେ  ବାଲି,ଗୋଡି ,ମୋରମ ଚୋରାଚାଲଣ ରୋକିବାକୁ   ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲଘୁ ଖଣିଜ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଖୋଲାଯିବ ।  ପୁରୀ ଶଙ୍କରା ଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ  ମଠକୁ ଫେରିବ ୩.୭୮ ଏକର ଜମି । ଏଭଳି ମୋଟ୍  ୧୪ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ  ମିଳିଛି କ୍ୟାବିନେଟ୍   ମଞ୍ଜୁରୀ ।

   Related Posts