Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ହଳଦି ଗାଁରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ, ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ! ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଭୟଙ୍କର ରୂପ, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଏବେବି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚେଙ୍କ
  • ||
  • ଭିସୁଟର ୪୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା : କମ୍ପାନୀର ଦାବି-‘ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟରେ ତ୍ରୁଟି ନଥିଲା’
  • ||
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବାନ୍ଧିଲେ ଏବଂ ୨ଟି ଜିପ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
  • ||

ଭାରତରେ ସାଉଦି ଆରବ ଯୁବରାଜ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନ : ୪୪ବିଲିୟନ ଡଲାର ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଚୁକ୍ତି, ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ସହ ରହିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି

20/02/2019 at 2:41 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦|୨: ଭାରତରେ ସାଉଦି ଆରବ ଯୁବରାଜ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନ। ସାଉଦି ଯୁବରାଜ ସଲମାନଙ୍କ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ୫ଟି ରାଜିନାମା ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି । ଭାରତରେ ୪୪ ବିଲିୟନ ଡଲାର ବିନିଯୋଗ ସାଉଦି ଆରବ । ଭାରତ ଏବଂ ସାଉଦି ଆରବ ମଧ୍ୟରେ ଶକ୍ତି, ପର୍ଯ୍ୟଟନ, ବ୍ୟବସାୟ, ପ୍ରସାରଣ, ସୋଲାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି ।

ଆଲୋଚନା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ସାଉଦି ଆରବ ସହ ଭାରତର ସଂପର୍କ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଗାଢ ହୋଇଛି । ସାଉଦି ଆରବ ଭାରତର ସବୁଠୁ ମହତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ । ସାଉଦି ଆବର ଭାରତର ପଡୋଶୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ସାଉଦି ଆରବ ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନ କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ସେ ଭାରତ ସହ ରହିଛନ୍ତି । ଭାରତ ସହ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଦେବା ସହ ଭାରତର ସବୁ ପଦକ୍ଷେପରେ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିବେ । ସେ ଭାରତକୁ ସବୁଥିରେ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଳିମିଶି ଆମେ ଆଗାମୀ ପୀଢିଙ୍କର ଉଜ୍ବଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କାମ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ଦୁଇ ଦିନିଆ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି ସାଉଦି ଆରବ ଯୁବରାଜ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନ । ସଲମାନ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ସାଉଦି ଆରବ ଯୁବରାଜ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ସଲମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭବ୍ୟ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସମାରୋହରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।  

   Related Posts