Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି ଭାବେ ଅନୀଲ ସାମଲଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି(“ସମ୍ବଲପୁର) ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ, ଫୁଲଵାଣୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟର ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବାରେ ଜାଲିଆତି କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ, ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର ଗିରଫ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ
  • ||
  • ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କଲେ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପିଚୁ ଉଠିଯାଉଥିବା ନେଇ ହୋଇଥିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବୁଗୁଡ଼ା ଏସଏସ ଚିଟ ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ୬ଜଣ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ: ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ିଙ୍କୁ ୫ବର୍ଷ ଓ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା

27/12/2018 at 7:24 PM

ଗଂଜାମ ୨୭/୧୨ : ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଅଂଚଳରେ ଏସେସ ଓ କ୍ରେଡିଟ କୋଅପରେଟିଭ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ଼ ନାଁରେ ଚିଟ ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥାର ମୋଟ ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜି ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚିଟ ଫଣ୍ଡ କୋର୍ଟରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି | ପ୍ରାୟ ୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା | ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ିଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ, ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରିଛନ୍ତି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚିଟ ଫଣ୍ଡ କୋର୍ଟ | ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସ୍ୱୈଉଦାମିନୀ ତ୍ରିପାଠୀ, ପୁଅ ଶେଖର ସୁମନ ତିଆଡ଼ି, ଦୁଇ ପାର୍ଟନର, ଟି.ସଂଜୀବ ପାତ୍ର ଓ ଟି. ରାଜୀବ ପାତ୍ରଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ସଂସ୍ଥାର ଦୁଇ ଜଣ ଏଜେଣ୍ଟ କୁନା ବେହେରା ଓ ଶୁଶାଣି ଶତପଥୀଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି | ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚିଟ ଫଣ୍ଡ କୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ କାନୁନଗୋ ଏହି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଏହି ସଂସ୍ଥା ଠକେଇ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ି ଓ ଅନ୍ୟ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା | କୋର୍ଟରେ ଅନ୍ୟ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିଥିବାବେଳେ ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ିଙ୍କୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ି ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହେପାଜତରେ ରହିଛନ୍ତି | ଆଜି ସନ୍ତୋଷ ତିଆଡ଼ିଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ସହିତ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ହୋଇଛି | ଜୋରିମାନା ଅର୍ଥ ଆଦାୟ ପରେ କ୍ଷତି ଜେସ ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ଥ ପାଇଁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେହିଭଳି ଅନ୍ୟ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ସହିତ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜୋରିମାନା କରାଯାଇଛି |

   Related Posts