Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ମିଳିବା ପରେ ବି ଥମୁନି ବିବାଦ

16/06/2018 at 6:17 AM

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ମିଳିବା ପରେ ବି ଥମୁନି ବିବାଦ । କୋଉଠି ରହେ ଏବଂ କେମିତି ଏହା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ରେକର୍ଡରୁମରୁ ମିଳିଲା ଏନେଇ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ । ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ବିଭିନ୍ନ ନଥିପତ୍ରର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲୁ ଆମେ । ଯେଉଁଥିରେ ଆମ ହାତରେ ଲାଗିଥିଲା ଏସବୁ ତଥ୍ୟ । ଏଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ୧୯୨୬ ମସିହାରେ ପୁରୀ ରାଜା ଦେଇଥିବା ସଂପତ୍ତି ତାଲିକା ରେକର୍ଡ ରୁମ୍ ରେ ରଖାଯାଇଛି । ଏସବୁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଜିଲ୍ଲା ଟ୍ରେଜେରୀରେ ରଖାଯିବା ଲାଗି ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ତେବେ ଯେତେବେଳେ ଭଣ୍ଡାରଘରର ଚାବି ମିଳୁନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଚାର ହୋଇଥିଲା ସମସ୍ତଙ୍କ ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠିଥିଲା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଆଡ଼କୁ। ଯେତେବେଳେ କି ଭଣ୍ଡାର ଘରର ଚାବିର ତତ୍ତ୍ବାବଧାରକ ହେଉଛନ୍ତି ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସକ। ଏପରିକି ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଚାବି ଦାବି କରିଥିଲା । ଜିଲ୍ଲା ଟ୍ରେଜେରିରି ଖୋଜି ଚାବି ମିଳୁନାହିଁ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ତେବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଚାବି ଖୋଜିବା ଲାଗି ଗତମାସ ୨୪ ତାରିଖରେ ଆଉ ଥରେ ଚିଠି କରିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ୨ଟି ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ଚାବି ଖୋଜିବା ଦାୟିତ୍ବ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ । ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ରେକର୍ଡ ରୁମ୍ ରୁ ଚାବି ପାଇଥିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଗଠିତ ଟିମ୍ । ଏସବୁ ଭିତରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚାବି ହଜିବାର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥଳକୁ ଚାଲି ଆସିଥଲେ । ଏବେ ଚାବି ମିଳିଲା , ତେଣୁ ଭିତର ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲାଯାଇ ଭିତରେ ଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ସଂପତ୍ତିର ଆକଳନ କରାଯାଉ । ଏବି ତାହାର ମଣତି କରାଯାଉ । ଏହି ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି । ଏହା ହେଲେ ହିଁ ସବୁ ବିବାଦ ଓ ସନ୍ଦେହରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ ପଡିବ ।

   Related Posts