Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ବାତିଲ ହେବନି ପାକ୍ ସିରିଜ୍, ନୂଆ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା କଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା

11/09/2019 at 10:09 PM

କଲମ୍ବୋ : ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ପାକ୍-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ସିରିଜ୍ ବାତିଲ ହେବନି। ଏଥିଲାଗି ପାକ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ନୂଆ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଲାହିରୁ ଥିରିମାନେଙ୍କୁ ବୋର୍ଡ ୱାନଡେ ଟିମ୍ ର କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଦାୟିତ୍ୱ ଅର୍ପଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଦାଶୁନ ଶନାକାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଟିମର କ୍ୟାପ୍ଟେନ ମନୋନୟ କରିଛି। 

ସୁରକ୍ଷାଗତ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ନିୟମିତ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ୧୦ ଜଣ ଖେଳାଳି ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏଣୁ ପାକ୍ ସିରିଜକୁ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଟୁର ଲାଗି ଟିମ୍ ଚୟନ କରିଛି। ଏଥିରେ ମିନୋଦ ବନୁକା ଓ ଭାନୁକା ରାଜପକ୍ଷେ ପାକ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳି ନିଜର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ସେହିପରି ଗତ ବାଂଲାଦେଶ ଟୁରରୁ ବାଦ ପଡିଥିବା ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଲଖନ ସନ୍ଦକନଙ୍କୁ ଟିମରେ ଜାଗା ମିଳିଛି।

୨୦୦୯ରେ ଉଗ୍ରବାଦୀ ଲାହୋରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମର ବସ୍ ଉପରକୁ ଅନ୍ଧାଦୁନିଆ ଗୁଳିମାଡ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ୍  ଆଉ ଦ୍ୱିତୀୟବାର ପାକିସ୍ତାନ ଟୁର କରିନାହିଁ।  ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଭଳି ଦେଶରେ ଆଉ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଆୟୋଜନ କରିନଥିଲା।  ତେବେ ଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଯୁଗ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଇମ୍ରାନ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା ବେଳେ ପିସିବି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। 

୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଟୁର ଲାଗି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ନିୟମିତ ଟିମର ଚୟନ ଲାଗି ସୁରକ୍ଷା ସମୀକ୍ଷା ବେଳେ  ଟି-୨୦ ଟିମ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଲସିଥ ମଲିଙ୍ଗା, ପୂର୍ବ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଏଞ୍ଜେଲୋ ମାଥ୍ୟୁସ୍ ଟୁର ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳି ଦିନେଶ ଚାନ୍ଦିମଲ, ସରଙ୍ଗା ଲକମଲ, ଦିମୁଥ କରୁଣାରତ୍ନେ, ତିସାରା ପେରେରା, ଅକିଲା ଧନଞ୍ଜୟ, କୁଶଲ ପେରେରା, ଧନଞ୍ଜୟ ଡିସିଲଭା ଓ ନିରୋଶନ ଡିକବେଲା ମଧ୍ୟ ଟୁର ଲାଗି ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।  ଏଣୁ ସିରିଜକୁ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋର୍ଡ ପିସିବିକୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିଛି।

   Related Posts