Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||

ସିଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ କପିଲ ଦେବ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି କ’ଣ

2/10/2019 at 5:40 PM

ବିସିସିଆଇର କ୍ରିକେଟ ଆଡଭାଇଜରୀ କମିଟି (ସିଏସି)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କପିଲ ଦେବ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇଙ୍କ ଇଥିକ୍ସ ଅଧିକାରୀ  ଡି.କେ. ଜୈନଙ୍କ ନୋଟିସ ଆଧାରରେ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ନୋଟିସ ମିଳିବା ମାତ୍ରେ କପିଲ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସିଏସିର ଆଡହକ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ସେ ବେଶ୍ ଖୁସ୍ ଥିଲେ ଓ ମେନ୍ସ କ୍ରିକେଟ ଲାଗି କୋଚ୍ ଚୟନ ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟକର ବ୍ୟାପାର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଇଥିକ୍ସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନୋଟିସ ପରେ ପରେ ସିଏସିର ଅନ୍ୟତମ ସଦସ୍ୟ ଶାନ୍ତା ରଙ୍ଗାସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସିଏସି କନଫ୍ଲିକ୍ଟ ଅଫ ଇଣ୍ଟରେଷ୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଇଥିକ୍ସ ଅଧିକାରୀ ଏହି ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିବା  ବେଳେ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜବାବ ତଲବ କରିଥିଲେ। ଗତମାସରେ ସିଏସି କୋଚ୍ ଚୟନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଣୁ କପିଲ ଓ ଶାନ୍ତା ରଙ୍ଗାସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିର ଏବେ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ।

ଶାସ୍ତ୍ରୀ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ସେପ୍ଚେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି କୋଚ୍ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପଦବୀରେ ରହିବେ। ତେବେ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ବିସିସିଆଇ ପୁଣି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୋଚ୍ ନିଯୁକ୍ତ କରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ତେବେ ସିଏସିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନର ସଦସ୍ୟ ସଞ୍ଜୀବ ଗୁପ୍ତା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। କୋଚ୍ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ସିଏସି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଏକ ସମୟରେ ଅନେକ କାମରେ ଜଡିତ ରହିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

   Related Posts