Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

‘ବେଙ୍ଗଲୀ ଅସ୍ମିତା’ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ରିୟାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କଲେ ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି କ’ଣ?

11/09/2020 at 3:46 PM

କୋଲକାତା :  ବେଙ୍ଗଲ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ। ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ମାମଲା ଏବେ ବିହାରରେ ରାଜନୀତିକରଣ ହେଉଛି। ଏଣୁ ଚୌଧୁରୀ ରିୟାଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗଲୀ ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହିଳା ବୋଲି କହି ଏହାକୁ ଏବେ ବଙ୍ଗୀୟଙ୍କ ‘ଅସ୍ମିତା’ର ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଚୌଧୁରୀ ସେପ୍ଟମ୍ବର ୯ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ଲାଗ ଲାଗ ୫ଟି ଟ୍ୱିଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା ଏବେ ଚହଳ ପକାଇଛି।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ପ୍ରକରଣରେ ଚୌଧୁରୀ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ରିୟାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଛନ୍ତି। ଚୌଧୁରୀ ରିୟାଙ୍କ ଗିରଫକୁ ଅକାରଣ କହିଥିବା ବେଳେ ଲାଗଲାଗ ୫ଟି ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଚୌଧୁରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ କଳାକାର ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ବିହାରୀ କଳାକାର କରିଦେଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ରିୟାଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ଚୌଧୁରୀ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ହତ୍ୟାଲାଗି ରିୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୁହଁନ୍ତି କି ତାଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଲାଗି ଉସକାଇବା ନିମନ୍ତେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୁହନ୍ତି। ରିୟାଙ୍କୁ ଏନଡିପିଏସ୍ ଆକ୍ଟରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ବିଜେପି ଏତେ ଉତ୍ସାହିତ କାହିଁକି ବୋଲି ଚୌଧୁରୀ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। 

ଚୌଧୁରୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥାମାନେ କ୍ଷମତାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଖୁସି ଲାଗି କାମ କରୁଛନ୍ତି। ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ମାମଲାରେ ପୁରା ସମୁଦ୍ର ମନ୍ଥି ପାଇଛନ୍ତି କିଛି ଡ୍ରଗ୍‌ସ। ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଓ ହତ୍ୟାକାରୀ ନେଇ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏବେବି ଅନ୍ଧାରରେ। ତେବେ ରିୟାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ସେନା ଅଧିକାରୀ। ସେ ଜୀବନବ୍ୟାପୀ ଦେଶ ଲାଗି କାମ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ତାଙ୍କ ଝିଅ ନିମନ୍ତେ ନ୍ୟାୟ ମାଗିବାର ହକ୍‌ ତାଙ୍କର ନିଶ୍ଚିତ ରହିଛି। ଏଣୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ନ୍ୟାୟର ବ୍ୟାଖ୍ୟା ଯେପରି ବିହାରୀ ନ୍ୟାୟ ବ୍ୟଖ୍ୟା ନ ହୁଏ ସେଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଚୌଧୁରୀ ସଫାସଫା କହିଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି କୌଣସି ମାମଲାରେ ମିଡିଆ ଟ୍ରାୟଲ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗି ଶୁଭଙ୍କର ନୁହେଁ ବୋଲି  ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି।  

   Related Posts