Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ତାରିଣୀ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିଲେ, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୩ ଜୀବନ
  • ||

୩୦ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଳୁନଥିଲା ପରଫେକ୍ଟ ପାର୍ଟନର , ଏଭଳି ପୁରଣ କଲେ ଗର୍ଭଧାରଣର ଇଚ୍ଛା…

3/11/2021 at 11:49 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୦୩।୧୧ :  ମା ହେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଖୁସି । ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ତା ଲାଳନ ପାଳନ କରିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସବୁ କିଛି ର ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଥାନ୍ତି ବାପା ଓ ମାଆ । ହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଜଣେ ମହିଳା ମାଆ ହେବା ପାଇଁ ଏକ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ମାର୍ଗ ବାଛିଛନ୍ତି । ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭଧାରଣର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାହାଣୀ କହିଛନ୍ତି। ଡାନିଏଲ୍ ବଟଲ୍ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ୩୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବିବାହିତ ଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ସାଥୀ ଖୋଜିଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ସେ ଜୀବନ ସାଥୀ ବିନା ଗର୍ଭବତୀ ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ଡାନିଏଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ମା ହେବାର ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି । ବିଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ମୁଁ ଏକ ସାଥୀ ଖୋଜୁଥିଲି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ପାଇଲି ନାହିଁ । ମୁଁ ମୋର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିଲି ଯେ ସ୍ପର୍ମ ଡୋନରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ମୋତେ ଏକାକୀ ଗର୍ଭବତୀ ହେବାକୁ ପଡିବ । ତା’ପରେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଏହି ପରିହାସ ବାସ୍ତବରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରିବ । ମୁଁ ଫେସବୁକରେ ସିଙ୍ଗଲ ମଦର ଏକ ଗ୍ରୁପରେ ଯୋଗ ଦେଲି । ମୁଁ ମୋର ପ୍ରଜନନ ପରୀକ୍ଷା କରି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିଲି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ମୋ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ମୋତେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମୁଁ ସ୍ପର୍ମ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଏକ ଫିଟ୍ ଏବଂ ସ୍ମାର୍ଟ ସ୍ପର୍ମ ଡୋନରଙ୍କୁ ବାଛିଲି ଏବଂ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ IVF କରିଥିଲି । ଏପରିକି ମୋର ଏଗ୍ସ IVF ରେ ଫର୍ଟିଲାଇଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଫର୍ଟିଲାଇଜଡ୍ ଏଗ୍ସ ମୋ ଓଭାରିକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଥିଲା । ୧୧ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ, ଶେଷରେ ମୁଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ପାଇଲି ଯେ ମୁଁ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛି । ମୁଁ କେବଳ ଏହାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରିଲି ନାହିଁ । ଏହା ମୋ ଜୀବନର ସଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା ବୋଲି।

‘ମୋର ଗର୍ଭଧାରଣର ୩୬ ତମ ସପ୍ତାହରେ ମୁଁ ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲି । ଏଥିପାଇଁ ଡାକ୍ତର ଶୀଘ୍ର ମୋର ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହେଲା । ମୋ ପୁଅ ରବିନ୍ ମୋ ହାତରେ ଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖିବା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଅନୁଭୂତି ଥିଲା, ମୁଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ମୋ ପିଲାକୁ ଚାହିଁ ରହିଥିଲି କାରଣ ମୁଁ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁ ନଥିଲି ଯେ ଏହା ମୋର ପିଲା । ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମୋ ପିଲାକୁ କହିବି ଯେ ସେ କିପରି ଏହି ଦୁନିଆକୁ ଆସିଲା ।

   Related Posts