Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ସମୁଦ୍ରରେ ଜଳକ୍ରୀଡା ବେଳେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିଡ୍ ବୋଟ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫ ଯାତ୍ରୀ

13/11/2020 at 10:27 AM

ପୁରୀ, ୧୩|୧୧: ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରରେ ଏକ ସ୍ପିଡ୍‌ବୋଟ୍‌ ଓଲଟି ପଡିଛି। ୱାଟର ସ୍ପୋର୍ଟସ୍‌ର ଆନନ୍ଦ ନେବା ନିମନ୍ତେ ସ୍ପିଡ୍‌ ବୋଟ୍‌ରେ ବସି ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ୫ ଯାତ୍ରୀ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଜେଟ୍‌ସ୍କି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସାଇ ଢ଼େଉ ଭିତରେ ତୀବ୍ର ଗତିରେ ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ଓଲଟି ପଡ଼ିଥିଲା। ଏକ ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଏହି ସ୍ପିଡ୍‌ ବୋଟ୍‌କୁ ଓଲଟାଇ ଦେଇଥିଲା । ତେବେ କୂଳରେ ଥିବା ଲାଇଫ୍‌ ଗାର୍ଡମାନେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିପରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ଲାଇଫ୍‌ସେଭିଂ ଜ୍ୟାକେଟ ପିନ୍ଧିଥିବାରୁ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଟଳି ଯାଇଥିଲା। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ତେବେ ବୁଡ଼ିଯିବା ଯୋଗୁ ସମୁଦ୍ର ପାଣି ପିଇ ସେମାନେ ସାମାନ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଆହତମାନେ ହେଲେ କୋଲକାତା ଜିଲ୍ଲା ଗରସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାଗେନ୍‌ ରୋଡ ଶରତଘୋଷ ୧୩ ଏ’ ଅଞ୍ଚଳର ରିଆନସିକା ମୁଖାର୍ଜୀ(୫), ସୋମରୂପ ମୁଖାର୍ଜୀ (୩୩) ଓ ପ୍ରିୟାଶୀ ଭୌମିକ୍‌(୩୩), ଝାଡଖଣ୍ଡ ଜାମସେଦପୁର ଟାଟାନଗରର ଟି. ଶିବା ରାଜୁ(୩୧) ଏବଂ ଟି ରେଖା କାନି(୨୯) ।

ପୋଲିସ ଓ ଲାଇଫ୍‌ଗାର୍ଡଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ,  ଦିଗବାରିଣୀ ସମ୍ମୁଖ ସମୁଦ୍ରରେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିଲା। ସି ଫେରର୍‌ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥାର ସ୍ପିଡ୍‌ ବୋର୍ଟରେ ଏହି ଯାତ୍ରୀମାନେ ସମୁଦ୍ରରେ ଜଳକ୍ରୀଡ଼ାର ଆନନ୍ଦ ନେଉଥିଲେ । ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସାଇ ଜୋର ଗତିରେ ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ଜେଟ୍‌ସ୍କିଟି ଏକ ଜୁଆର ମାଡରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିଥିଲା। ସୌଭାଗ୍ୟକୁ ଏହି ଘଟଣା କୂଳରେ ଥିବା ଲାଇଫ୍‌ଗାର୍ଡମାନଙ୍କ ନଜର ପଡ଼ିଥିଲା।  ୫ ଜଣ ଲାଇଫ୍‌ଗାର୍ଡ ସମୁଦ୍ର ଭିତରକୁ ଯାଇ କାହାର କିଛି ବଡ ଧରଣର ଅଘଟଣ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି କୂଳକୁ ଆଣିଥିଲେ। ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts