Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ମୁହାଁ ହେଲେଣି ବିଜୟ ! ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବାକୁ ଆସିଥିଲେ ବହୁ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ, ବଡ ସମୀକରଣ ଆଶା ଓ ଆଶଂକାରେ ସମସ୍ତେ

1/01/2019 at 5:55 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧|୧: ନୂଆ ବର୍ଷ ନୂଆ ସକାଳ । ଆଉ ମାତ୍ର ମାସ ୨ଟା ପରେ ନିର୍ବାଚନ, ନେତାଙ୍କ ମନରେ ବି ନୂଆ ଆଶା ଆଉ ନୂଆ ବିଶ୍ବାସ । କିଏ ସରକାରକୁ କିଭଳି ଆସିବେ ସେନେଇ ସାଧ୍ୟମତେ ସବୁଦଳ ମାତିଲେଣି ରଣନୀତିରେ । ଦଳରେ ନଥିବା କିଛି ବଡ ନେତା ବି ନୂଆ ସମୀକରଣ ଓ ନୂଆ ଦଳ କଥା ଚିନ୍ତା କଲେଣି । କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ଯେଭଳି ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧିଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଓ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ତାହା ବୋଧେ ଗତ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ଭିତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଏବେ ସମସ୍ତେ କମର କଷିଲେଣି ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ।

ନୂଆ ବର୍ଷରେ ନୂଆ ସମୀକରଣକୁ ନେଇ ଚର୍ଚା । ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ ହେଉ କିମ୍ବା ନୂଆ ଲେଖାଯୋଖା ସମୀକରଣ ତିଆରି କରି ହେଉ। ୧୯ରେ ସେଇମାନେ ହିଁ ଗେମ୍‌କୁ ଏପଟସେପଟ କରିବେ। ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର, ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ, ଦାମ ରାଉତଙ୍କ ଭଳି ନେତା କୁଆଡେ ଯିବେ ସେନେଇ ପବନର ଦିଗ ମାପୁଛନ୍ତି । ଏତିକିବେଳେ ନୂଆବର୍ଷରେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଘରେ ଏକ ନିଆରା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। କଂଗ୍ରେସ କର୍ମିମାନେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଘରେ ତାଙ୍କୁ ନବ ବର୍ଷର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛନ୍ତି । ବିଜେପି ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସହିତ ଅପଡ଼ । ତେଣୁ ସିଧା କଂଗ୍ରେସରେ ନମିଶିଲେ ବି ବିଜୟ ଏଣ୍ଡ କୋ କଂଗ୍ରେସ ସହ ସମଝୋତା କରିବାର ଇସାରା ଦେଲେଣି।

ସେପଟେ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ସବୁଦଳ ପାଇଁ ଯେତିକି ଆହ୍ବାନ ଆଣିଛି ସେତିକି ସୁଯୋଗ ବି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଛତିଶଗଡ ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ପପୁଲାର ଚିଫ ମିନିଷ୍ଟର ଥାଇ, ଯୋଜନା ପରେ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିବି ବିଜେପି କ୍ଷମତାଚ୍ୟୁତ ହୋଇଛି । ଏଠି ୪ର୍ଥ ଥର ଲଗାତର ଥିବା ବିଜେଡି ସରକାରକୁ ହଟାଇବା ସମ୍ଭବ ବୋଲି ବିରୋଧି ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଧରିନେଇଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ସରକାର ବିରୋଧି ହାଓା ବହୁଛି ସେଥିରୁ ଫାଇଦା ନେବାପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି ବିରୋଧି । ତେବେ ବିରୋଧି ଭୋଟ ବିଭାଜନର ଫାଇଦା ବିଜେଡି ନେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରୁଛି ।

ନୂଆ ସମୀକରଣ ହେଉ କି ନୂଆଦଳ । ଏତେ ବଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ଯେତେବେଳେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ତ କିଛି ରହିବା ଦରକାର । କିନ୍ତୁ ପବ୍ଲିକ ତାଙ୍କ ବାଟରେ ଭାବିଛନ୍ତି, ଆଉ ୧୯ରେ ଶୁଣେଇବେ ତାଙ୍କର ଫୈସଲା।

   Related Posts