Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଆଗୁଆ ପଦକ୍ଷେପ, କଟକରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ-୧୯ ଟ୍ରେନ୍‌

18/04/2020 at 9:40 AM

କଟକ ୧୮।୦୪: ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାଜନକ ରହିଛି । କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ବିଭିନ୍ନ ପଦେକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପମାନ ନିଆଯାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧାରେ ସାରାଦେଶରେ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୫୦ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ହଜାର ପାର ହୋଇସାରିଛି ।  ସେହିପରି ଓଡିଶାରେ କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପମାନ ନିଆଯାଉଛି । କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ପୂର୍ବତଟ ରେଳବାଇ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସହଯୋଗ କରିଆସୁଛି । ରାଜ୍ୟରେ  କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପୂର୍ବତଟ ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ ୧୯ ଟ୍ରେନ ।

ପୂର୍ବତଟ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ-୧୯ ଟ୍ରେନ୍‌ଟି ଆସି କଟକ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଟ୍ରେନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ରଖି ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ । ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ କୋଠରୀର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ-୧୯ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଅନେକ ଡାକ୍ତରୀ ସୁବିଧା ମାନ ରଖାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ଗୋଟିଏ ବଗିରେ ଆଠ ଜଣ ରହିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts