Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ : ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ଲଢିବେ ଦିଦି, ମୁସଲିମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : କାଜୁ ବଗିଚାରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଧାନ କିଣାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଜାଲିଆତି, ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର ଓ ସମ୍ପାଦକ ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୬୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେବଗଡ : ଅଭିଯୋଗକାରିଣୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମହିଳା ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ, ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ବିନିକା : ସହିପାରିଲେନି ବାପଘରୁ ବିଦା ହେବାର ଦୁଃଖ, କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ଚାଲିଗଲା ନବବଧୂଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ‘ନିଶା’ : ଆରୋହୀ ମୃତ, ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବେଡ୍‌ସିଟ୍ ଗୁଡାଇ ଛାତ ଉପରୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏସନ୍ କଲା ସିବିଆଇ ଟିମ୍, ବିବନ ବଖାଣିଲା ୨୨ବର୍ଷ ତଳର ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଘଟଣା
  • ||

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସରକାରୀ କ୍ୱାଟରସ୍‌ ନଛାଡିଲେ କାଟି ଦିଆଯିବ ବିଜୁଳି ଓ ପାଣି-ବାଚସ୍ପତି

16/09/2019 at 7:26 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬।୦୯-କ୍ବାର୍ଟରସ ନଛାଡିଲେ ବିଜୁଳି ପାଣି କାଟିଦିଆଯିବ । ଯେଉଁ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ସରକାରୀ କ୍ବାର୍ଟରକୁ ମାଡ଼ି ରଖିଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଏଭଳି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର । କ୍ବାର୍ଟରସ ଖାଲି ହେଉନଥିବାରୁ ନୂଆକରି ଜିତିଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ କ୍ବାର୍ଟରସ ଆଲଟମେଣ୍ଟ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ସେମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ଅତିଥି ଭବନରେ ଆଡଜଷ୍ଟ କରି ରହୁଛନ୍ତି ।

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ବାର୍ଟରସ ମାଡିବସିଥିବା ୨୬ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍‌ । କ୍ବାର୍ଟରସ ନଛାଡିଲେ ସେସବୁ ଘରକୁ ପିଇବା ପାଣି ଓ ବିଜୁଳି ଲାଇନ୍ କାଟି ଦିଆଯିବ । କିଛି ହାରିଯାଇଥିବା ବିଧାୟକ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଭୁବନେଶ୍ବର କ୍ବାର୍ଟରସ ମାଡ଼ି ବସିଛନ୍ତି । ବାରମ୍ବାର ଏନେଇ ବିଧାନସଭା ସଚିବାଳୟ ଏବଂ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରିମାଇଣ୍ଡର ଗଲେ ବି ଶୁଣି ନଶୁଣିବା ଭଳି ଗାଲେଇଯାଉଛନ୍ତି। ।

ଏସମସ୍ତଙ୍କର ଯେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପ୍ରାଇଭେଟ ଘର ନାହିଁ ସେମିତି ନୁହେଁ । ବୋଧହୁଏ ରାଜଧାନୀର ହାର୍ଟ ଉପରେ ବଡ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା ନେଇ ରହିବା କିଛି ନେତା ନିଜର ସୌକ ବୋଲି ଭାବି ନେଇଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଘର ଛାଡିବାକୁ କୁନ୍ଥୁକୁନ୍ଥୁ ହେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଆଜି ବାଚସ୍ପତି ଡେଡ୍ ଲାଇ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ତୁରନ୍ତ ଘର ନଛାଡିଲେ ସରକାର ଆକ୍ସନ ମୁଡକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ଚେତାଇଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ବହୁ ନୂଆ ବିଧାୟକ ଏବେ କ୍ବାର୍ଟରସ ପାଇବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । କିଏ ଭଡାଘରେ ରହୁଛି ତ ଆଉକିଏ ରାଜ୍ୟ ଅତିଥି ଭବନରେ ରହୁଛି । ହେଲେ ହାରିଯାଇଥିବା ବିଧାୟକମାନେ କ୍ବାର୍ଟରସ ଖାଲି କରୁନଥିବାରୁ ଏମାନେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ସୁଦୂର ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରୁ ବିଧାୟକ ଭାବେ ଜିତି ଆସିଛନ୍ତି ପୂର୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବାକା । ତାଙ୍କୁ କ୍ବାର୍ଟରସ ମିଳିନଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଣିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ବାରମ୍ବାର ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଉଛନ୍ତି । ଆଜି ବି ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ବାଚସ୍ପତି ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଡାକି ଗୋଟେ କ୍ବାର୍ଟରସର ଚାବି ଦେବାକୁ ତାଗିଦ କରିବା ପରେ ପୂର୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବାକାଙ୍କୁ ଚାବି ହସ୍ତାନ୍ତର ହୋଇଛି ।

ସେହିଭଳି ଫାଷ୍ଟ ଟାଇମ ଜିତି ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା ତୁଷାର କାନ୍ତି ବେହେରାଙ୍କୁ ବି କ୍ବାର୍ଟରସ ମିଳିନାହିଁ । ସେ ରାଜ୍ୟ ଅତିଥିଭବନରେ ରହୁଛନ୍ତି । ତେବେ କ୍ବାର୍ଟରସ ଛାଡିବା ପାଇଁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ତାଗିଦକୁ ତାରା ବାହିନିପତିଙ୍କ ଭଳି କିଛି ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ହଜମ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି । ତାରାଙ୍କ ଯୁକ୍ତି, ଯେଉଁ ବିଧାୟକ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କର ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଘର ଅଛି ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ବାଟରସ ମିଳିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ବରଂ ଜଣେ ବିଧାୟକ ଯଦି ହାରିଯାଇଥିବେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପିଲା ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପାଠ ପଢୁଥିବେ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ବାର୍ଟରସ ମିଳିବା ଦରକାର ।

ଦିଲ୍ଲିରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି । ହାରିଯାଇଥିବା ପାଖାପାଖି ୨୦୦ ସାଂସଦ ସେମାନଙ୍କ କ୍ବାର୍ଟରସ ଛାଡୁନଥିବାରୁ ସେସବୁ କ୍ବାର୍ଟରସ କୁ ପାଣି, ବିଜୁଳି ଓ ଗ୍ୟାସ କାଟି ଦିଆଯାଇଛି । ଏବେ ଓଡିଶାରେ ସମାନସ୍ଥିତି । ୨୬ ପୂର୍ବତନ ଏମଏଲଏଙ୍କ ଭିତରୁ କିଛି ନେତାଙ୍କ ପୁଅମାନେ ଏଥର ଜିତି ଆସିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ନିଜନିଜ ବାପାଙ୍କ କ୍ବାର୍ଟରସ ରଖିବା ପାଇଁ ଲବି କରୁଛନ୍ତି ।….

   Related Posts