Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ, ନୂଆ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ପୁରୁଣା ଟ୍ରାକ୍‌କୁ ପାସ୍ ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପାଖେଇ ଆସୁଛି ‘ଜଓ୍ବାଦ’, ଡଙ୍ଗା ଓ ଜାଲ ନଷ୍ଟ ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ
  • ||

ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ପରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ, ବେଙ୍ଗଲ କ୍ରିକେଟ ଦେବ ବଡ ଦାୟିତ୍ୱ

10/01/2020 at 6:10 PM

କୋଲକାତା ୧୦/୦୧- ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ପରେ ତାଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ସ୍ନେହାଶିଷ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିଛି କ୍ରିକେଟ ଆସେସିଏସନ ଅଫ ବେଙ୍ଗଲ । ଦାଦାଙ୍କ ପରେ ଦାଦାଙ୍କ ଦାଦାଙ୍କୁ ମିଳିବ ବଡ ଦାୟିତ୍ୱ । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସ୍ନେହାଶିଷ ଗାଙ୍ଗୁଲି  କ୍ରିକେଟ ଆସେସିଏସନ ଅଫ୍ ବେଙ୍ଗଲ (ସିଏବି) ସଂପାଦକ ପଦବୀର ଅଧିଷ୍ଠିତ ହେବେ । ସେହି ରିପୋର୍ଟ  ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଷେକ ଡାଲମିଆ ସିଏବିର ନୂଆ  ସଭାପତି ଭାବେ  ନିର୍ବାଚିତ ହେବେ ।  ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ହେବା ପୂର୍ବରୁ  ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି  ସିଏବି ସଭାପତି ଥିଲେ । ସେ ପଦ ଛାଡିବା ପରଠୁ ଏହି ପଦଟି ଖାଲି ରହିଛି ।

ଏକ ଇଂରାଜୀ ଖବର କାଗଜ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ  ସିଏବିର ପଦପଦବୀରେ ଏବେ  ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।  ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିଷେକ ଡାଲମିଆ ସିଏବିର ସଂପାଦକ  ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ପରେ ସଂପାଦକ ହେବେ ସ୍ନେହାଶିଷ  ଗାଙ୍ଗୁଲି । ତେବେ ସ୍ନେହାଶିଷ ବି ଜଣେ କ୍ରିକେଟର ।

ପୂର୍ବତନ ଫାଷ୍ଟକ୍ଲାସ କ୍ରିକେଟ ପ୍ଲେୟାର ସ୍ନେହାଶିଷ ବେଙ୍ଗଲ ପାଇଁ ୫୯ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ।  ପ୍ରଥମସ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ୨୫୩୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ହାରାହାରି  ରେକର୍ଡ ୩୯.୫୯ ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ  ଲିଷ୍ଟ ଏ ଟୁର୍ଣ୍ମାମେଣ୍ଟରେ  ୧୮ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖିଳି ୧୮.୩୩ ହାରାହାରି ହାରରେ ମୋଟ ୨୭୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ସ୍ନେହାଶିଷ ସିଏବି ସମ୍ପାଦକ ନିଯୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି , ତେବେ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶାସନରେ କ୍ରିକେଟ   ଖେଲାଳିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଏପଟେ ବେଙ୍ଗଲ କ୍ରିକେଟର ମହାରଥି ସୌରଭଙ୍କ ଦବଦବା ପୁଣି ଥରେ ଜାହିର ହେବ ।    

   Related Posts