Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||
  • ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୪.୫ ତୀବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସୋର : କଏଦୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବେକ ଓ ଆଖି ପତାରେ ରହିଛି କ୍ଷତ ଚିହ୍ନ
  • ||

ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବିସିସିଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ସହିବାକୁ ପଡିବ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି, ଆଉ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ ଏହି କାମ

15/10/2019 at 5:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୫|୧୦: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବିସିସିଆଇର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ନେବେ। ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ ତାରିଖରୁ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପରିଚାଳିତ ହେବ। ବିସିସିଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ଯୋଗୁଁ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ହେବ। ବିସିସିଆଇରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୧୦ ମାସ ରହିବ କାହିଁକି ନା ୨୦୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ତାଙ୍କୁ କୁଲିଙ୍ଗ୍‌ ଅଫ୍‌ ପିରିୟଡ୍‌ରେ ଯିବାକୁ ହେବ। ଅର୍ଥାତ ୬ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରଫେସନାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଭାଗ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ।

୪୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ କମେଣ୍ଟ୍ରି କରିବା ସହ ଟିଭି ସୋ ରେ ଏକ୍ସପର୍ଟସ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥାନ୍ତି। ଏଥିସହ ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଟିମରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମେଣ୍ଟର ଭାବେ ଯୋଡି ରହିଥିଲେ। ବିସିସିଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ପରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ବରେ ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ରନର୍ସ ହୋଇଥିଲା। କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ ଅଫ୍‌ ବଙ୍ଗାଲ(ସିଏବି)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ଭାଳୁଥିବା  ଗାଙ୍ଗୁଲଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିଲାଗି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ୍ରି ଛାଡିବା ପାଇଁ ପଡିବ।

   Related Posts