Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

୨୦୦୧ ଇଡେନଗାର୍ଡେନ୍ ଟେଷ୍ଟକୁ ମନେ ପକାଇଲେ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ଇତିହାସ ରଚିଥିଲେ ଦ୍ରାବିଡ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମଣ

15/04/2020 at 3:47 PM

କୋଲକାତା, ୧୫|୦୪:  ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବୁଧବାର ଏକ ଐତିହାସିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି । ୨୦୦୧ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୋଧରେ ଇଡେନଗାର୍ଡେନରେ ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣେ ୟୁଜର ଏହି ବିଜୟ ପାଳନର କିଛି ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହା ଏକ ଆକର୍ଶଣୀୟ ବିଜୟ ଥିଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ କଙ୍ଗାରୁ ବିପକ୍ଷରେ ୧୭୧ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଏହାସହ ଫଲୋଅନର ଶିକାର ହୋଇ ତୃତୀୟ ଦଳ ଭାବେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା ।

ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରଲିଆ ୪୪୫ ରନ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ଭାରତ ୧୭୧ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇ ଫଲୋଅନର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା ।ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ୧୧୫ ରନରେ ୩ ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ସଙ୍କଟରେ ପଡିଥିଲା । ତେବେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଓ ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ୩୭୬ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରି ୬୫୭ ରନ କରିବା ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩୮୪ ରନରର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲେ । ଜବାବରେ କଙ୍କାରୁ ମାତ୍ର ୨୧୨ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ହରଭଜନ ସିଂ ୬ଟି ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ।

ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାଏ । କାରଣ ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଓ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଦଳକୁ ସଙ୍କଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଲକ୍ଷ୍ଣଣ ୨୮୧ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ରାବିଡ ୧୮୦ ରନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts