Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଋଷ୍ ଏବଂ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାରେ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୬.୪ ଓ ୬.୩ ତୀବ୍ରତା
  • ||
  • କରୋନା କବଳରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କ ଭୟଙ୍କର ଦଙ୍ଗା : ୮ମୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସନ୍ଦୀପ କଟାରିଆ ହେଲେ ବାଟା ଗ୍ଲୋବାଲର ସିଇଓ, ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ମିଳିଲା ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଡିଲା ଟାଟା ସୁମୋ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଗାଙ୍ଗୁଲି ୧୫ ବର୍ଷ ତଳର ଷଡଯନ୍ତ୍ର ପୃଷ୍ଠା ଖୋଲିଲେ, ‘ଚାପେଲଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବନ୍ଧୁକ ଥୋଇଥିଲେ ଅନେକ ଲୋକ, ମୋତେ ଟିମ୍‌ରୁ ବିଦା କରିବାକୁ ପୁରା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ’

10/07/2020 at 12:45 PM

କୋଲକାତା, ୧୦।୦୭:   ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନିଜ କ୍ୟାରିଅରର ସବୁଠାରୁ କଠିନ ସମୟ ବାବଦରେ ଏକ ବଡ ଗୁମର ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଦଳର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ନାଁ ଆସିଥାଏ ।  କିନ୍ତୁ ୨୦୦୫ ମସିହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ଥିଲା । ତାଙ୍କଠାରୁ ଅଧିନାୟକ ଭାର ଛଡାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏପରିକି ଦଳରୁ ବାହାର ମଧ୍ୟ କରାଗଲା ।

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରିବା ପଛରେ କେବଳ ଗ୍ରେଗ୍ ଚାପେଲଙ୍କ ହାତ ନାହିଁ ବରଂପୁରା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସାମିଲ ଥିଲା । ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛଡାଇନେବା ଠିକ୍ ନଥିଲା ।

ବଙ୍ଗଳା ଖବରକାଗଜକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଝଟକା ଥିଲା । ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟାୟ କରାଯାଇଥିଲା । ସଦାବେଳେ ଜଣଙ୍କ ସହ ନ୍ୟାୟ ହେବ ବୋଲି ଠିକ୍ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଯାହା କିଛି ହେଲା ତାହା ବହୁତ ବଡ ଅନ୍ୟାୟ ଥିଲା । ସେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ, ଦଲ ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ ବିରୋଧରେ ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଛଡାଇ ନିଆଗଲା । ସେ ୨୦୦୭ରେ ଭାରତରୁ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା କରିବେ ବୋଲି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ଚାପେଲଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଇ ହେବ ନାହିଁ । ଅନେକ ଦାୟୀ ଅଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବୋର୍ଡକୁ ଇମେଲ୍ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଚାପେଲ ତାଙ୍କ ସହ କୌଣସି ଆଲୋଚନା କରିନଥିଲେ । କେବଳ କୋଚ୍ ନୁହେଁ ପୁରା ବ୍ୟବସ୍ଥା ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲାଗିଥିଲା । ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଚାପରେ ନଥିଲେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ କମିନଥିଲା ।

୨୦୦୫ରେ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ପଡିବା ପରେ ୨୦୦୬ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ୨୦୦୮ରେ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts