Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ଭାରତରେ ପହଁଚିବା ପରେ ଆରଟି-ପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ୍ ଓ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଚାଇନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ : ବ୍ରିଟେନ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ଜାରି କଲେ ଏସଓପି

2/01/2021 at 3:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୨/୦୧:  ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାମଧ୍ୟରେ ବ୍ରିଟେନରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢାଇ ଦେଇଛି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବ୍ରିଟେନରୁ ଭାରତ ଆସୁଥିବା ସବୁ ବିମାନ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇଥିଲେ । ଜାନୁଆରୀ ୮ରୁ ପୁଣି ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବ । ଏବେ ସରକାର ବ୍ରିଟେନ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏସଓପି ଜାରି କରିଛନ୍ତି ।

ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଭାରତ ଆସିବେ ସେମାନେ ସେଠାରୁ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଆଣିବାକୁ ହେବ । ତେବେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଆରଟି ପିସିଆର ଟେଷ୍ଚ କରିବେ । ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟକୁ ଭାରତରେ ପହଁଚିବା ପରେ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଦେଖାଇବାକୁ ହେବ । ଭାରତରେ ପହଁଚିବା ପରେ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବେ ।

ଜାରି ହୋଇଥିବା ଏହି ଏସଓପି ଜାନୁଆରୀ ୩୦ ଯାଏଁ ବୈଧ ରହିବ । ଏହାସହ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନିଜର ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବେ । ଜାନୁଆରୀ ୮ରୁ ୩୦ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ  ଅନଲାଇନ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ ଫର୍ମ ଫିଲଅପ୍ କରି ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ।

ଏହାସହ ଭାରତରେ ପହଁଚିବା ପରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନିଜସ୍ୱ ଅର୍ଥରେ ଆଉ ଥରେ ଆରଟି ପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ କରିବେ । ଦେଶର ସବୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ପାଇଁ ସରକାର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯଦି କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୁଅନ୍ତି ତାହାଲେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପୃଥକ ଆଇସୋଲେସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ନମୂନା ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ନା ନାହଁ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଲ୍ୟାବକୁ ପଠାଯିବ । ଯଦି ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୁଏ ତେବେ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନ ଆସିଲା ଯାଏଁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବାକୁ ହେବ ବୋଲି ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts