Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡର ୨ ବିଜେଡି ନେତା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବଢିଲା କଟକଣା : ସପ୍ତାହର ୨ଦିନ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ RTPCR ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||

ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ‘ସଞ୍ଜିବନୀ’ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ରିୟଲ୍ ଲାଇଫ୍ ହିରୋ: ଅଟାରି ବର୍ଡ଼ରରୁ କରିବେ ଫ୍ଲାଗ୍ ଅଫ୍

5/04/2021 at 6:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୦୪ : ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ରିଲ୍ ଲାଇଫରୁ ରିୟଲ୍ ଲାଇଫ୍ ହିରୋ ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ୍ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିରୋଧରେ Network 18 ଗ୍ରୁପର ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ‘ସଞ୍ଜିବନୀ’ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦିବସ (World health day) ଅର୍ଥାତ ଏପ୍ରିଲ ୭ ତାରିଖରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଅଟାରି ବର୍ଡ଼ରରୁ ଫ୍ଲାଗ୍ ଅଫ୍ କରିବେ। ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି, “କୋଭିଡ୍-୧୯ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ସଞ୍ଜିବନୀ ସହ ଜଡିତ ହୋଇ ମୁଁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ।”

ନିକଟରେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ଫୋର୍ବ୍ସ ତରଫରୁ ଲିଡରସିପ୍ ଆୱାର୍ଡ ୨୦୨୧ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ହିରୋ କୁହାଯାଉଛି। ଟ୍ରଫି ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଆୱାର୍ଡ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। କୋଭିଡ ଯୋଗୁଁ ସୋନୁ ସୁଦ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ତରିକାରେ ଆୱାର୍ଡ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଗତ ବର୍ଷ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନରେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ। ଅସହାୟ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ସୋନୁ ସୁଦ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ସିଲସିଲା ଏବେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି। ସେ ଏବେ ବି ନିଜ ଦ୍ୱାରା ଯେତିକି ସମ୍ଭବ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅପରେସନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଅପହଞ୍ଚ ଅଞ୍ଚଳରେ ପିଲାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts