Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ତୃତୀୟ ଦିନରେ ସୋନୁଙ୍କ ଘରେ Income Taxର ଚଢାଉ: ଟିକସ୍ କାରବାରରେ ମିଳିଲା ଦୃଢ ପ୍ରମାଣ

17/09/2021 at 1:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୯ : ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ (Sonu Sood) ମୁମ୍ବାଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ବିଭାଗ (Income Tax department) ‘ସର୍ଭେ’ କରିଛି ।  ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ସହ ଜଡ଼ିତ ଛଅଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଚଢ଼ାଉ (IT raid on Sonu Sood) କରିଛି । ଏହି ସୁତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି କି ବିଭାଗ ଟିକସ ଫାଙ୍କିବାର ଦୃଢ ପ୍ରମାଣ ପାଇଛି। ଏହି ଟ୍ୟାକ୍ସ ମନିପୁଲେସନ୍ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅର୍ଥ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛି ।ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଫିସରେ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଅନିୟମିତତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଅନିୟମିତତା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆୟକର ବିଭାଗ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଚ୍ୟାରିଟି ଫାଉଣ୍ଡେସନର ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବ। ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଆୟକର ବିଭାଗ ଏହି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇପାରେ।

ଆଜି ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଘର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବାରୁ ଏହି ବିଳମ୍ବ ଘଟିଛି । ସୋନୁଙ୍କ ଉପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଧବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଓ  ଲୌକ୍ଷ୍ମର ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସୋନୁଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେମାନେ ବଡ଼ ଟିକସ କାରବାରର ପ୍ରମାଣ ପାଇଛନ୍ତି।

News18hindi

ସୋନୁ ସୋଡ୍ କରୋନା କାଳରେ ଅନେକ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ଅଭିନେତା ମିସାଇଲ୍ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନେତାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଘର ଏବଂ ଅଫିସ ଉପରେ ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସର ଚଢାଉ ପରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି।

ସୋନୁ ଉପରେ ନିଆଯାଇଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଶିବସେନା ପାର୍ଟି ମୁଖପାତ୍ର ‘ସାମାନା’ର ସମ୍ପାଦକୀୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଘୃଣ୍ୟ ବିଷୟ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

   Related Posts