Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ କମିବନି ବର୍ଷା, ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ
  • ||
  • ବଳଙ୍ଗା ଥାନାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଫାଟିଗଲା କାନ୍ଥ, ଆସବାବପତ୍ର ନଷ୍ଟ
  • ||

ବିରାଟ କୋହଲି-ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ କାରିଗରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ସୋନୁ ସୁଦ, ଟ୍ୱିଟରରେ ମାଗିଲେ ଘର ଠିକଣା

23/08/2020 at 12:50 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୦୮ : କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ଭେଟେରାନ କ୍ରିକେଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟାଟ କାରିଗର ଅସରଫ ଚୌଧୁରୀ ଅସୁବିଧାରେ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ବ୍ୟାଟ୍ସରେ ଏହି  ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖେଳାଳିମାନେ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ସେହି ବ୍ୟାଟ୍ସ କାରିଗର ଆଜି ଜୀବନ ଜୀବିକା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି | ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି କ୍ରିକେଟର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିନଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କରୋନା ଯୁଗରେ ହିରୋ ଭଳି ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥ ଭାବେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବଲିଉଡ କଳାକାର ସୋନୁ ସୁଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ସୋନୁ ସୁଦ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଲୋକଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଜବାବ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି। କେତେବେଳେ କାହାକୁ ଘରକୁ ଯିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ତ କେତେବେଳେ କାହାକୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଦେଇଛନ୍ତି, କାହାକୁ ପାଠ ପଢିବା ପାଇଁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ତ କାହାକୁ ୟୁପିଏସ୍ସି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବହି ଯୋଗାଇଦେଇଛନ୍ତି | ଶନିବାର ଦିନ ନବୀନ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସରଫଙ୍କ ଖବର ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ସୋନୁ ସୁଦଜି ଦେଖନ୍ତି ଯଦି ଆପଣ କିଛି କରିପାରିବେ। ଭଗବାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ | ସୋନୁ ସୁଦ କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ୱିଟର ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଥିଲେ, ଭାଇର ଠିକଣା ଖୋଜ |

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୋନୁ ସୁଦ ଅନେକ ଗରିବ ଏବଂ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୁପର ହିରୋ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କରୋନା ଯୋଗୁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କୁ ବସ୍‌, ଟ୍ରେନ, ବିମାନ ଯୋଗେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ନିରନ୍ତର ଖବରରେ ରହିଛନ୍ତି | ବିଭିନ୍ନ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଲଗାତାର ସାହାଯ୍ୟ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି |

ଅସରଫ ଭାଇ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଅସରଫଙ୍କୁ କିଡନୀ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ହେବ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଅସରଫଙ୍କ ଜଣେ ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜେଠମଲାନି ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି |

ମୁମ୍ବାଇର ମେଟ୍ରୋ ସିନେମା ନିକଟରେ ଅସରଫ ଭାଇଙ୍କର ଏକ ପୁଷ୍ଟନିକ୍ ଦୋକାନ ଅଛି | ନିକଟରେ ଅସରଫଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ଅସରଫଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଜେଠମଲାନି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଅସରଫଙ୍କ ଟଙ୍କା ଦେବାର ଅଛି କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ଅସରଫ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ମାଗି ନାହାଁନ୍ତି। ଜେଠମଲାନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିଭଳି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଅସରଫଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ | 

   Related Posts