Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ଗାଇବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ନମିଳିବାରୁ ସୋନୁ ନିଗମ କହିଲେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା

19/12/2018 at 2:49 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୯/୧୨ : ସୋନୁ ନିଗମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ସୁନାମଧନ୍ୟ ଗାୟକ | ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ ନମିଳିବାରୁ ସେ ଏକ ବୟାନ ଦେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ଏକ ଚାନେଲ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଠି ଗୀତ ଗାଇବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀକୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁଛି | କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଏମିତି କରିବାକୁ ପଡୁନାହିଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନରେ ଯଦି ଜନ୍ମ ହେଇଥାନ୍ତେ ତାହେଲେ ନିଶ୍ଚୟ କାମ ମିଳିଥାନ୍ତା | ଏଭଳି ବିବାଦପୂର୍ଣ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ପରେ l ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ରାଗି ଯାଇଛନ୍ତି | ଏହାସହ ସୋନୁ ନିଗମଙ୍କୁ ଦେଶ ଛାଡିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

ସୋନୁ ନିଗମ କହିଛନ୍ତି “ଯଦି ପାକିସ୍ତାନରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥାନ୍ତି ତାହେଲେ ଭାରତରେ ଭଲ କାମ ମିଳିଥାନ୍ତା | କାହିଁକି ନା ଭାରତୀୟ ଗାୟକମାନେ ଶୋ ପାଇଁ ମ୍ୟୁଜିକ କମ୍ପାନୀକୁ ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି | ଏମିତି ନକଲେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଗୀତ ବଜେଇବେ ନାହିଁ କି ଆପଣଙ୍କୁ ଗୀତ ଗାଇବାକୁ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦେବେ ନାହିଁ | କାହା ସହିତ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର କରିବା କଥା ନୁହେଁ | ତେବେ ଆପଣ ଭାରତୀୟ ଗାୟକଙ୍କ ସହ କାହିଁକି ଏଭଳି କରୁଛନ୍ତି |” 

ସୋନୁ ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅତିଫ ଆସଲମ ତାଙ୍କର ଛୋଟ ଭାଇ ସଦୃଶ | ସେ ବହୁତ ଭଲ ଗୀତ ଗାଆନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଗୀତ ଗାଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁନାହିଁ | ରହାତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁନାହିଁ | ଯେଉଁମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକ ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଗାୟକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁଛି ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ସହ ଆଇନଗତ ବୁଝାମଣା କରିଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ  ପାକିସ୍ତାନରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ସୋନୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟୁଜିକ କାମ୍ପୋଜର ଗୀତ ତିଆରି କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏବେ କମ୍ପାନୀ ନିଜ ହିସାବରେ ଗୀତ ତିଆରି କରୁଛି | ରିମିକ୍ସ ଗୀତ ପାଇଁ ବଲିଉଡ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଭଲ ଆୟ ମଧ୍ୟ କରୁଛି | କିନ୍ତୁ ଲୋକେ ଏଭଳି ରିମିକ୍ସ ଗୀତକୁ ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନେ ରଖୁନାହାନ୍ତି କି ଅଧିକ ଦିନ ଜଣେ ଶୁଣିବାକୁ ଭଲ ପାଉନାହାନ୍ତି | ଏପରିକି ଆଜିକାଲି ଗୀତଗୁଡା କେବଳ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରମୋସନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତିଆରି କରାଯାଉଛି |

ସୋନୁଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ୟୁଜର୍ସ ସୋନୁଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିମାନ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି | କିଛି ଲୋକ ରାଗିଯାଇ ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଯିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଲୋକେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ନାମୀ ଗାୟକଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବିରୋଧରେ କାହିଁକି ଏଭଳି କହିବାକୁ ପଡିଲା | 

   Related Posts