Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ଅଲୋଡ଼ା ବାପା – ପୁଇ ବୋହୂ ଥାଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍ ବାରଣ୍ଡାରେ ବଞ୍ଚିବାକୁ କରୁଛନ୍ତି ସଂଘର୍ଷ

19/11/2019 at 6:37 PM

ବାଲେଶ୍ୱର ୧୯।୧୧ – ଦୁଇ ପୁଅ ବୋହୂ ଥାଇ ବି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ପଡ଼ି ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ବୁଢ଼ା ବାପା । ବୟସର ଅପରାହ୍ଣରେ ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବାକୁ ରାତିଦିନ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି । ପୁଅ ବୋହୂଙ୍କ ମନେ ପଡ଼ିଲେ କ’ଣ ଗଣ୍ଡାଏ ଖାଇବାକୁ ମିଳେ, ନହେଲେ ସେମିତି ଅଖିଆ ଅପିଆ ରହିବାକୁ ପଡ଼େ । ବାଲେଶ୍ବର ବାଲିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ଏମିତି ଜଣେ ଅଲୋଡ଼ା ବାପାଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନର ନଜର । ….

ଭଡ଼ା ଘରେ ବୁଢ଼ା ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଯାଗା ନାହିଁ । ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ପଲିଥିନ୍‌ ଖଣ୍ଡେ ବାନ୍ଧି ବାପାଙ୍କ ବାକି ଜୀବନ କାଟିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି ପୁଅ । ମସାରୀ ନାହିଁ କି କମ୍ବଳ ନାହିଁ । ଶୀତ କାକର ରାତିରେ ମଶାଙ୍କ ମେଳରେ ଏମିତି ପଡ଼ି ରହିଛନ୍ତି ଜଣେ ଅଲୋଡ଼ା ବାପା । ଦୁଇ ପୁଅ ବୋହୂ ଥାଇ ବି ସେ ଏବେ ବେସାହାରା । ପକ୍ଷାଘାତରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଡାହାଣ ହାତ, ଗୋଡ଼ ଚଳୁନି । ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର କୋରଡ଼ା ମାଡ଼ରେ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ବି ହରାଇବସିଲେଣି । ଏମିତିରେ ନିଜ ପରିଜନଙ୍କ ଠାରୁ ସେବା ପାଇବା ତ ଦୂରର କଥା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ମଳମୂତ୍ରରେ ଘାଣ୍ଟି ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ବାଲେଶ୍ବର ବାଲିଆ ଗାଁର ବୃଦ୍ଧ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କୁ ।

– ପୁଅ ବୋହୂଙ୍କ ମନେ ପଡ଼ିଲେ କ’ଣ ଗଣ୍ଡାଏ ଖାଇବାକୁ ମିଳେ, ନହେଲେ ସେମିତି ଅଖିଆ ଅପିଆ ରହିବାକୁ ପଡ଼େ । କେଉଁ ଦିନଠୁ ପତ୍ନୀ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେଣି । ଏଇ ଅବସ୍ଥାରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ସାହାରା ଭାବେ ଏତେ କଷ୍ଟ ସହି ବଡ଼ କରିଥିଲେ ସେଇମାନେ ହିଁ ଆଜି ପର କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଭାଗ୍ୟକୁ ଆଦରି ପଡ଼ି ରହିବା ଛଡ଼ା ଏହି ଅଲୋଡ଼ା ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ବି ନାହିଁ ।

ପୁଅ ବୋହୂଙ୍କ ସେବା ଅପେକ୍ଷା ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ଦୟା ଆଉ ସହାନୁଭୂତି ବୃଦ୍ଧ ଦେବେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ ସଂଘର୍ଷର ସାହାରା ବନିଛି । ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ସିନା ପର କରିଦେଇଛି ହେଲେ ପର ଲୋକଙ୍କ ଆଖିକୁ ଏହି ଅସହାୟ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଅଧିକ ଦୁଃଖ ଦେଉଛି ।

   Related Posts