Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଅଲୋଡ଼ା ବାପା – ପୁଇ ବୋହୂ ଥାଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍ ବାରଣ୍ଡାରେ ବଞ୍ଚିବାକୁ କରୁଛନ୍ତି ସଂଘର୍ଷ

19/11/2019 at 6:37 PM

ବାଲେଶ୍ୱର ୧୯।୧୧ – ଦୁଇ ପୁଅ ବୋହୂ ଥାଇ ବି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ପଡ଼ି ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ବୁଢ଼ା ବାପା । ବୟସର ଅପରାହ୍ଣରେ ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବାକୁ ରାତିଦିନ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି । ପୁଅ ବୋହୂଙ୍କ ମନେ ପଡ଼ିଲେ କ’ଣ ଗଣ୍ଡାଏ ଖାଇବାକୁ ମିଳେ, ନହେଲେ ସେମିତି ଅଖିଆ ଅପିଆ ରହିବାକୁ ପଡ଼େ । ବାଲେଶ୍ବର ବାଲିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ଏମିତି ଜଣେ ଅଲୋଡ଼ା ବାପାଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନର ନଜର । ….

ଭଡ଼ା ଘରେ ବୁଢ଼ା ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଯାଗା ନାହିଁ । ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ପଲିଥିନ୍‌ ଖଣ୍ଡେ ବାନ୍ଧି ବାପାଙ୍କ ବାକି ଜୀବନ କାଟିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି ପୁଅ । ମସାରୀ ନାହିଁ କି କମ୍ବଳ ନାହିଁ । ଶୀତ କାକର ରାତିରେ ମଶାଙ୍କ ମେଳରେ ଏମିତି ପଡ଼ି ରହିଛନ୍ତି ଜଣେ ଅଲୋଡ଼ା ବାପା । ଦୁଇ ପୁଅ ବୋହୂ ଥାଇ ବି ସେ ଏବେ ବେସାହାରା । ପକ୍ଷାଘାତରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଡାହାଣ ହାତ, ଗୋଡ଼ ଚଳୁନି । ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର କୋରଡ଼ା ମାଡ଼ରେ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ବି ହରାଇବସିଲେଣି । ଏମିତିରେ ନିଜ ପରିଜନଙ୍କ ଠାରୁ ସେବା ପାଇବା ତ ଦୂରର କଥା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ବାରଣ୍ଡାରେ ମଳମୂତ୍ରରେ ଘାଣ୍ଟି ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ବାଲେଶ୍ବର ବାଲିଆ ଗାଁର ବୃଦ୍ଧ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କୁ ।

– ପୁଅ ବୋହୂଙ୍କ ମନେ ପଡ଼ିଲେ କ’ଣ ଗଣ୍ଡାଏ ଖାଇବାକୁ ମିଳେ, ନହେଲେ ସେମିତି ଅଖିଆ ଅପିଆ ରହିବାକୁ ପଡ଼େ । କେଉଁ ଦିନଠୁ ପତ୍ନୀ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେଣି । ଏଇ ଅବସ୍ଥାରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ସାହାରା ଭାବେ ଏତେ କଷ୍ଟ ସହି ବଡ଼ କରିଥିଲେ ସେଇମାନେ ହିଁ ଆଜି ପର କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଭାଗ୍ୟକୁ ଆଦରି ପଡ଼ି ରହିବା ଛଡ଼ା ଏହି ଅଲୋଡ଼ା ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ବି ନାହିଁ ।

ପୁଅ ବୋହୂଙ୍କ ସେବା ଅପେକ୍ଷା ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ଦୟା ଆଉ ସହାନୁଭୂତି ବୃଦ୍ଧ ଦେବେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ ସଂଘର୍ଷର ସାହାରା ବନିଛି । ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ସିନା ପର କରିଦେଇଛି ହେଲେ ପର ଲୋକଙ୍କ ଆଖିକୁ ଏହି ଅସହାୟ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଅଧିକ ଦୁଃଖ ଦେଉଛି ।

   Related Posts